Europos turnyruose – 5 Lietuvos komandos

2018-07-13

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šį sezoną, Europos turnyruose dalyvaus net 5 Lietuvos rankinio klubai. Pajėgiausiame turnyre žais Lietuvos čempionai – „Dragūno“ rankininkai, jie startuos EHF taurės turnyre.

dragūnas čempionas

Jau liepos 17 dieną visos Lietuvos ekipos, besiruošiančios Europiniams startams sužinos savo varžovus. Pirmieji į tarptautinę sceną turėtų žengti praėjusių metų Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūnas“. Jie vieninteliais šiais metais žais antrajame pagal stiprumą Europos turnyre – EHF taurės varžybose. Sužinoję savo varžovus daugkartiniai čempionai galės ruoštis iki rugsėjo 1 dienos. Būtent tada numatytas EHF taurės turnyro startas. Klaipėdiečiai praėjusiais metais savo pasirodymą baigė pirmajame varžybų etape, kuomet po labai atkaklios dviejų rungtynių serijos pralaimėjo Kroatų Zagrebo „Dubravos“ klubui.

Trys Lietuvos ekipos ruošiasi pasirodymui EHF iššūkio taurės varžybose. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet čia kovos Vilniaus VHC „Šviesa“, Kauno „Granitas – Karys“ bei Kauno „KTU“ ekipos. Vilniečiai vieninteliai iš šių ekipų pateko į stipresnįjį krepšelį ir gali tikėtis silpnesnių varžovų pirmajame varžybų etape. Praėjusiais metais sublizgėti nepavyko nė vienai iš ekipų, o vienintelę pergalę namuose pasiekė „KTU“ kurie buvo nugalėję Diferdandžo „Red Boys“ rankininkus, tačiau dėl solidesnės pergalės savo žiūrovų akivaizdoje į kitą etapą žengė Liuksemburgo ekipa.  EHF iššūkio taurės varžybos turėtų startuoti spalio 6 dieną, o savo varžovus komandos žinos jau liepos 17 dieną.

Kauno „ACME – Žalgiris“ ir toliau išlieka vienintele moterų ekipa startuojančia Europos turnyruose. Pernai kaunietės pirmajame etape įveikė Didžiosios Britanijos „Great Danes“ ekipą ir pirmą kartą klubo istorijoje žengė į kitą EHF iššūkio taurės etapą. Jame kaunietės namuose įveikė „Rincon Fertilidad“ merginas iš Ispanijos 4 įvarčių skirtumu, tačiau išvykoje nusileido 5 ir savo pasirodymą taip pat baigė. Šiais metais kaunietės pateko į stipresnį krepšelį ir savo pasirodymą turėtų pradėti lapkričio 10 dieną.

 

 

Varžybų rezultatai