Europos turnyruose pergale džiaugėsi tik A.Vaškevičius

2015-11-22

Praėjusį savaitgalį Senojo žemyno rankinio arenose vyko visų tiek vyrų, tiek moterų Europos turnyrų rungtynės. Į aikštę žengė ir keli užsienio klubams atstovaujantys lietuviai, tačiau pergale džiaugėsi tik vienas – Vinterturo „Pfadi“ vartininkas Arūnas Vaškevičius.

Vyrų EHF taurė. EHF taurės turnyre artėja grupių etapas, į kurį patekusios komandos užsitikrins teisę žaisti dar bent po šešerias rungtynes. Bet iki tol dar reikia įveikti paskutinįjį atrankos barjerą.

Trečiajame atrankos etape kovoja dvi komandos, kurių vartus gina lietuviai: Vinterturo „Pfadi“ su Arūnu Vaškevičiumi bei Hafnarfjordziro „Haukar“ su Giedriumi Morkūnu.

Pirmąsias trečiojo etapo rungtynes abi lietuvių komandos žaidė namie, tačiau savos sienos padėjo tik Šveicarijos taurės laimėtojai „Pfadi“, kuri nugalėjo Pulavų „Azoty“ klubą iš Lenkijos 29:25 (13:13).

Islandijos čempionas „Haukar“ dvikovą su šį sezoną Prancūzijos lygoje puikiai žaidžiančiu „Saint Raphael“ klubu pralaimėjo 28:29 (10:15).

Atsakomosios rungtynės vyks kitą savaitgalį Lenkijoje ir Prancūzijoje.

Čempionių lyga. Austrijos čempionė Marijos Encersdorfo „Hypo Niederosterreich“ komanda, kurioje žaidžia Sonata Vijūnaitė, iš Čempionių lygos pasitraukė neiškovojusi nė vieno taško.

Grupių etapo paskutiniajame ture „Hypo NO“ šeštadienį išvykoje pralaimėjo Skopjės „Vardar“ ekipai 25:37 (14:15) ir patyrė šeštąją iš eilės nesėkmę. S.Vijūnaitė įvarčių nepelnė ir kartą buvo pašalinta 2 min.

Iš viso S.Vijūnaitė per šešerias rungtynes įmetė 5 įvarčius.

Keturių komandų grupėje „Hypo NO“ užėmė paskutiniąją vietą ir iškrito iš Čempionių lygos, bet tarptautinio sezono dar nebaigė. Visų keturių grupių autsaiderės gauna teisę pereiti į Europos taurių laimėtojų turnyrą.

Jame kovą taip pat tęs kitose grupėse prasčiausiai žaidusios Liublianos „Krim“ (Slovėnija), Zagrebo „Podravka“ (Kroatija) ir Liublino „Selgros“ (Lenkija) komandos.

Į Čempionių lygos pagrindinį etapą pateko dvylika komandų. Dėl svarbiausio žemyno prizo toliau varžysis „Rostov-Don“ (Rusija), „Larvik“ (Norvegija), „Baia Mare“ (Rumunija), Budapešto „Ferencvaros“ (Vengrija), Erfurto „Thuringer“ (Vokietija), „Fleury-Loiret“ (Prancūzija), Djoro „Audi“ (Vengrija), Skopjės „Vardar“ (Makedonija), Ikasto „Midtjylland“ (Danija), Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija), Bukarešto CSM (Rumunija) ir Partilės „Savehof“ (Švedija).

Moterų EHF taurė. EHF taurės antrajame etape varžovių nenustebino Haselto „Initia“ ekipa, kurios vartus gina Renata Jatulevičė. Belgijos čempionės abejas rungtynes su „Nimes“ komanda iš Prancūzijos žaidė namie, tačiau abukart pralaimėjo 18:39 (8:21) ir 26:28 (13:17).

Antrajame etape nieko nepešė ir Kauno „Žalgirį“ eliminavusi Notvilio „Spono“ ekipa. „Spono“ abejas rungtynes žaidė išvykoje ir dukart pralaimėjo „Silkeborg“ klubui iš Danijos 20:33 (9:15) ir 22:34 (8:16).

Varžybų rezultatai