Europos U17 čempionate Lietuvos vaikinų rinktinė užėmė 12 vietą

2023-07-06

Švedijos mieste Geteborge vyko atvirasis Europos jaunių U17 vaikinų čempionatas. Jame varžėsi 20 rinktinių. Į „European Open“ buvo pakviesta ir Brazilijos rinktinė. Lietuvos rinktinė užėmė 12 vietą. Gintaro Cibulskio treniruojami jaunieji Lietuvos rankininkai per 8 rungtynes iškovojo 4 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė 3 pralaimėjimus.

Lietuvos U17 rinktine

Rezultatyviausiu Europos čempionato rankininku tapo Lietuvos rinktinės atakų lyderis Tomas Boguševičius.

Europos čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo pralaimėjimu 16:23 Portugalijos komandai. Lietuvos rinktinei 5 įvarčius pelnė Matas Kairys, po 3 įvarčius įmetė Tomas Boguševičius ir Artūras Budraitis. Tą pačią dieną vykusiose antrose rungtynėse lietuviai 29:22 nugalėjo Norvegijos ekipą. Nugalėtojams T. Boguševičius pelnė 8 įvarčius, Paulius Čėsna – 6, M. Kairys, Benediktas Labutis, Augustas Survila ir Simas Butkus – po 3.

Antrą dieną vykusiose rungtynėse Lietuvos rinktinė sužaidė lygiosiomis 16:16 su Šveicarijos septynetu. M. Kairys pelnė 6 įvarčius, T. Boguševičius įmetė 5 įvarčius. Antrose dienos rungtynėse lietuviai 22:19 nugalėjo Belgijos rinktinę. T. Boguševičius nugalėtojams surinko 5 įvarčius, M. Kairys įmetė 4 įvarčius.

C grupėje Lietuvos rankininkai su 5 taškais užėmė 3 vietą. Lietuviai į priekį praleido dėl medalių kovą pratęsusias Šveicarijos (7 tšk.) ir Portugalijos (6 tšk.) rinktines. Lietuvos rinktinė kartu su Norvegija (2 tšk.) ir Belgija (0 tšk.) toliau kovojo dėl 9-20 vietų.

Antrą čempionato etapą Lietuvos rankininkai pradėjo pralaimėjimu Farerų salų rinktinei 27:31. T. Boguševičius pelnė 7 įvarčius, A. Budraitis ir M. Kairys – 6. Antrose rungtynėse Lietuvos rinktinė 33:30 nugalėjo Nyderlandų komandą. Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo 11 įvarčių pelnęs T. Boguševičius, A. Budraitis surinko 7 įvarčius. Paskutinėse antro etapo rungtynėse Lietuvos rankininkai 28:24 įveikė Suomiją. T. Boguševičius prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, P. Čėsna pelnė 4 įvarčius.

Antrame etape 8 taškus surinkusi Lietuvos rinktinė IV grupėje užėmė 2 vietą. Tiek pat taškų surinko ir grupės nugalėtoja tapusi Farerų salų rinktinė, aplenkusi lietuvius dėl pergalės tarpusavio rungtynėse. Lietuviams už nugarų liko Norvegija (7 tšk.), Nyderlandai (3 tšk.), Suomija (3 tšk.) ir Belgija (1 tšk.).

Kovoje dėl 11 vietos Lietuvos rankininkai 26:28 turėjo pripažinti Rumunijos rinktinės pranašumą ir galutinėje rikiuotėje užėmė 12 vietą. M. Kairys ir P. Čėsna pelnė po 7 įvarčius, T. Boguševičius įmetė 5 įvarčius.

„Prieš turnyrą buvo daug nežinomybės kaip mes atrodysime Europos rinktinių fone. Bet jau pamačius pirmas čempionato rungtynes tarp Norvegijos ir Šveicarijos rinktinių, supratome, kad Lietuvos jaunimo rankinis tikrai nėra jokiame dugne. Aišku, jaudulys padarė savo, širdelės jaunimui prieš debiutą stipriai perplakė ir pirmose rungtynėse neprilygome portugalams. Jeigu ne šis apmaudus pralaimėjimas, tikrai galėjome užimti aukštesnę vietą čempionate, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Cibulskis. – Europos čempionate visos komandos buvo mūsų lygio ir su visais buvo galima kautis. Su vaikinais kalbėjome, kad kitą kartą būtų daug geresni rezultatai. Vaikinai atlaikė įtemptą tvarkaraštį, kai reikėjo žaisti po dvejas rungtynes per dieną. Nuovargis buvo didžiulis, bet visi kovojo iki galo.“

Trenerio teigimu, pritrūko labai nedaug, kad Lietuvos rinktinė būtų pakilusi aukščiau, o gal net pakovojusi dėl medalių.

„Dvylikta vieta iš šono atrodo prastai, bet žaidimu niekuo nenusileidome visiems varžovams net ir pralaimėtose rungtynėse. Išskyrus debiutines rungtynes, kiti pralaimėjimai patirti vos keliais įvarčiais, kuriuos, lydint sėkmei, galėjome panaikinti. Stebėjome ir rungtynes dėl Europos čempionato medalių. Galima drąsiai teigti, kad būtume davę gerą kovą ir finalininkams, – tvirtino G. Cibulskis. – Lieka apmaudo dėl užimtos vietos, bet parsivežame daug pozityvo, kad žengiame koja kojon su Europos rinktinėmis. Dabar bus kertiniai metai šios rinktinės rankininkams. Jiems būtina sparčiai tobulėti savo klubuose, reikia daug dirbti ir nesustoti. Tik taip galime išlaikyti panašų lygį, kaip Europoje dominuojančios šalys. Turime perspektyvaus jaunimo, kurie jau pasižymėjo ir individualiais pasirodymais. Daug darbo treniruotėse, gali šį jaunimą išauginti iki nacionalinės Lietuvos rinktinės lyderių.“

Net 52 įvarčius pelnęs Tomas Boguševičius tapo rezultatyviausiu Europos čempionato rankininku. Matas Kairys su 37 įvarčiais rezultatyviausių žaidėjų sąraše užėmė 4 vietą. Tarp 25-ių rezultatyviausių rankininkų pateko ir Paulius Čėsna, surinkęs 27 įvarčius.

„Norisi padėkoti Lietuvos rankinio federacijai, kuri išleido mus į Europos čempionatą ir suteikė puikias sąlygas. Suprantame, kad federacijai teko didelės išlaidos. Bet tai atsipirks ta patirtimi, kurią vaikinai įgavo Europos čempionate. Jauniems rankininkams yra nepaprastai svarbu pamatyti tokio lygio turnyrą ir išbandyti jėgas su geriausiomis žemyno rinktinėmis, – teigė G. Cibulskis. – Rinktinė taip pat stengėmės įnešti naujovių. „Facebook“ paskyroje darėme įvairių video dalykų, ne tik rimtai, bet ir su humoru. Norėjosi, kad vaikinai galėtų ir atsipalaiduoti bei pajuokauti. Aktyviai į tai įsitraukė ir tėvai, nuo kurių entuziazmo daug priklauso ir vaikų noras žaisti rankinį. Aikštelėje žaidėm rimtai, o už aikštelės ribų mokėjome ir pasijuokti“.

Europos U17 čempionato nugalėtojais tapo Ispanijos rankininkai. Finale ispanai 29:21 įveikė Prancūzijos rinktinę. Bronzos medalius iškovojo Švedijos rankininkai. Čempionato šeimininkai kovoje dėl bronzos 31:28 įveikė Šveicarijos ekipą.

Varžybų rezultatai