Europos U18 merginų paplūdimio rankinio čempionato starte – saldi pergalė bei skaudi nesėkmė

2018-06-29

Lietuvos merginų iki 18 metų paplūdimio rankinio rinktinė viena pergale bei viena nesėkme pradėjo Europos čempionatą Ulčinyje (Juodkalnija). Pirmosiose rungtynėse lietuvaitės 2:1 įveikė šeimininkes – Juodkalnijos rankininkes, tačiau antrajame mače 1:2 nusileido Ukrainos bendraamžėms.

Pirmajame susitikime su Juodkalnija Lietuvos merginų rinktinė užtikrintai laimėjo pirmąjį kėlinuką (22:10), tačiau antrajame savo pranašumo jau neįrodė. Varžovės 10 – ies minučių atkarpoje pranašesnės buvo rezultatu 12:10. Viskas sprendėsi baudinių serijoje, kurią užtikrintai 8:4 laimėjo lietuvaitės.

Lietuvos U18 paplūdimio rankinio rinktinė

Antrasis mačas prasidėjo jau ne taip sėkmingai. Pirmąjį jo kėlinuką lietuvaitės apmaudžiai pralaimėjo (11:10), tačiau antrajame atrodė jau kur kas solidžiau ir išlygino rezultatą kėlinuką laimėdamos 22:12. Šį kartą baudinių serijoje sėkmė Lietuvos rinktinės jau nelydėjo. Nors vienu metu buvo pavykę išsiveržti į priekį, tačiau po dramatiškos kovos ukrainietės baudinių seriją laimėjo 10:8 ir bendru rezultatu 2:1 įveikė mūsų rinktinę.

Pirmosiose rungtynės Lietuvos gretose rezultatyviausiai žaidė Aušra Šponė, pelniusi 18 taškų, 10 pridėjo Ugnė Kavalenkaitė. Antrajame susitikime daugiausiai taškų Lietuvai pelnė Austėja Rimkutė (17) ir Rusnė Markinaitė (13).

Rytoj ryte (10:15 val.) Lietuvos merginų rinktinė paskutiniąsias grupės rungtynes žais su Olandija, kuri šiandien iškovojo dvi pergales. Lietuvos merginoms norint kovoti dėl patekimo į ketvirtfinalį būtina tik pergalė, kadangi iš kiekvienos grupės tarp 8 stipriausių Europos rinktinių pateks po dvi komandas.

Varžybų rezultatai