Europos U20 čempionato starte – pergalė prieš ambicingą Farerų salų rinktinę

2018-07-20

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė pergalingai pradėjo pasirodymą Europos čempionato B diviziono kovas Skopje mieste (Makedonija). Lietuvaičiai po atkaklios kovos palaužė ambicingą Farerų rinktinę rezultatu 26:24 (12:13).

farerais

Rungtynių pradžioje geriau atrodė Lietuvos jaunimo rinktinė, kuri pirmosiomis rungtynių minutėmis atitrūko (6:3), tačiau varžovai netruko išlyginti rezultato (8:8), o vėliau iki pat pirmojo kėlinio pabaigos mūsų rinktinė net ir vijosi Farerų salų rankininkus. Po pirmojo susitikimo kėlinio Lietuvos U20 rinktinė turėjo vieno įvarčio deficitą (12:13).

Antrajame kėlinyje nė vienai iš ekipų atitrūkti taip ir nepavyko. Vis tik puikiai rungtynių pabaigoje žaidė Arminas Stankūnas bei Karolis Antanavičius, o komandos vartininkas Benas Balzarevičius dar atrėmė ir du varžovų 7 metrų baudinius. Paskutinėmis susitikimo sekundėmis Lietuvos rinktinė nebeklydo ir šventė pergalę 26:24.

Apie Farerų salų rankininkus dar prieš rungtynes labai pagarbiai buvo atsiliepęs ir ekipos vyriausiasis treneris Maldžius, o šios rinktinės rezultatai praeityje jos pajėgumu abejoti nevertė. Farerų salų rankininkai prieš du metus U18 B divizione užėmė 3 vietą, o dviem metais vyresni šios šalies rankininkai sugebėjo patekti net ir į planetos pirmenybes.

Šiame mače rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Arminas Stankūnas, pelnęs 9 įvarčius, 6 kartus pasižymėjo Karolis Antanavičius, 4 įvarčius pridėjo Džiugas Jusys, 3 – Deividas Jovaišas, 2 įvarčius pelnė Lukas Vanagas, po įvartį pelnė Tadas Rasakevičius ir Laurynas Petrušis. Varžovų gretose rezultatyviausias buvo Hogni Zachariasenas, pelnęs 5 įvarčius,  4 pridėjo Hojgaardas Hanusarsonas.

Kitose jau pasibaigusiose mūsų grupės rungtynėse baltarusiai 34:24 nugalėjo graikus, o rytoj Lietuvos rinktinė žais su Suomijos ekipa, kurios šiandien dar laukia akistata su estais.

Varžybų rezultatai