Fantastiškai žaidusi „Šviesa“ nušlavė norvegus, „Ąžuolas – KTU“ suklupo Čekijoje

2018-11-17

EHF Iššūkio taurės varžybose pasirodymą tęsiančios dvi Lietuvos ekipos šeštadienį sužaidė pirmąsias trečiojo etapo rungtynes. Namuose žaidusi VHC „Šviesa“ net  35:23 (16:11) pranoko svečius iš Norvegijos „Bodo“ rankininkus, tuo tarpu Prahoje Kauno „Ąžuolas – KTU“ turėjo pripažinti „Duklos“ pranašumą rezultatu 25:20 (14:10).

šviesa vilniusVilniaus VHC „Šviesa“ jau nuo rungtynių pradžios jautėsi užtikrintai ir norvegams primetė greitą ir rezultatyvų rankinį. Per pirmąjį nesustabdomai žaidė Valdo Drabavičiaus ir Karolio Antanavičiaus tandemas, kuris vedė į priekį komandą. Lietuvos vicečempionai po pirmojo rungtynių kėlinio jau turėjo 5 įvarčių persvarą (16:11).

Vaizdas aikštėje per daug nesikeitė ir po pertraukos. Raimondo Maldžiaus vadovaujama „Šviesa“ ir toliau didino savo turimą persvarą ir bėgo nuo norvegų. Fantastiškai šiose rungtynėse atrodęs vilniečių vartininkas Edmundas Pelėda buvo nepramušama siena norvegų puolėjams, tad įpusėjus antrajam kėliniui vilniečiai jau pirmavo rezultatu 26:17. Per likusį rungtynių laiką norvegai priartėti nesugebėjo ir sostinės klubas pergalę šventė rezultatu 35:23.

Rezultatyviausiai VHC „Šviesos“ gretose žaidė net po 11 įvarčių pelnę Karolis Antanavičius ir Valdas Drabavičius, 4 įvarčius pelnė Jovydas Jurašius, 3 – Tomas Bernatavičius, po 2 Tadas Rasakevičius ir Šarūnas Ugianskis, po 1 Karolis Antonovičius ir Artūras Švilpa.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos lygiai už savaitės jau varžovų aikštėje. VHC „Šviesa“ per antrąjį mačą turės išsaugoti atsivežtą net 12 įvarčių persvarą.

 KTU pergalėKauno „Ąžuolas – KTU“ abi trečiojo etapo rungtynes su varžovais iš Čekijos sužais dar šį savaitgalį Čekijoje. Pirmosiose rungtynėse kauniečiai itin prastai sužaidė rungtynių startą ir leido „Duklos“ rankininkams pabėgti. Po pirmojo kėlinio kauniečių deficitas buvo 4 įvarčiai (14:10).

Antrajame kėlinyje abi komandos jau žaidė įvartis į įvartį, tačiau perlaužti rungtynių eigos savo naudai Lietuvos klubas neįstengė. Nors keletą kartų „Ąžuolas – KTU“ buvo sumažinęs atsilikimą iki 3 įvarčių, tačiau galiausiai legendinis čekų klubas šventė pergalę rezultatu 27:20. Kitos tarpusavio rungtynės bus žaidžiamos jau sekmadienį.

Rezultatyviausiai šiame mače Kauno klube rungtyniavo 6 įvarčius pelnęs Arminas Stankūnas, po 4 pridėjo Deividas Jovaišas, Vilius Juozaitis ir Karolis Jankauskas, po 1 Kristupas Kručas ir Edvinas Balčiūnas.

Antrajame varžybų etape kauniečiai nesunkiai buvo įveikę Juodkalnijos klubą „Jedinstvo“ ir taip pirmą kartą ekipos istorijoje žengė į kitą EHF Iššūkio taurės etapą.

Varžybų rezultatai