Farerai pateikė sensaciją pasaulio jaunimo čempionato atrankos turnyre

2017-01-09

fareraiNaujieji metai rankinio sezone prasidėjo 2017 m. pasaulio jaunimo (g. 1996 m. ir jaunesnių) vaikinų čempionato atrankos turnyrais Europoje. Septyniuose pogrupiuose 28 rinktinės kovojo dėl septynių kelialapių į 2017 m. pasaulio jaunimo čempionato finalinį etapą Alžyre, kur iš viso rungtyniaus 24 rinktinės.

Pirmojoje atrankos grupėje lemiamose rungtynėse Rusijos rinktinė po atkaklios kovos 31:30  nugalėjo Olandijos rankininkus ir iškovojo vietą finalinėse varžybose. Šioje grupėje rungtyniavusi Latvija liko trečioje vietoje, iškovojusi vienintelę pergalę 27:24 prieš Italiją.

Antroje grupėje pagrindinė kova vyko tarp Danijos ir Švedijos rankininkų. Šį kartą pajėgesni buvo danai 24:21, kurie ir laimėjo pirmąją vietą grupėje. Po jų liko Švedija, Rumunija ir Bulgarija.

Trečios grupės nugalėtojus nulėmė įvarčių santykis, nes grupės lyderių Makedonijos ir Portugalijos rinktinių dvikova baigėsi lygiosiomis 21:21. Pirmoje vietoje dėl geresnio įvarčių santykio atsidūrė turnyro šeimininkų Makedonijos rinktinė. Trečiąją vietą šioje grupėje užėmė kaimynai lenkai, kurie buvo pajėgesni tik už Turkijos rinktinę.

Ketvirtojoje grupėje dėl vienintelio kelialapio grūmėsi iš esmės trys rinktinės: Slovėnija Slovakija ir Ukraina. Kosovo rankininkai kol kas dar nepajėgūs buvo pasipriešinti šioms komandoms. Ukrainos ir Slovakijos dvikova baigėsi lygiosiomis, o Slovėnija nugalėjo Ukrainą, tad lemiamose rungtynėse susitiko Slovėnija ir Slovakija. Pergalę 20:17  iškovojo slovėnai, kurie ir prasibrovė į finalinį etapą,

Penktojoje grupėje, kurioje rungtyniavo ir lietuviai, lygių neturėjo Islandijos rinktinė, kuri įveikė Lietuvą, Graikiją ir Serbiją. Lietuvos rinktinė, iškovojusi dvi pergales, liko antrojoje vietoje. Netikėtai šeimininkai serbai liko ketvirti, nusileidę ir graikams.

Šeštosios grupės varžybos prasidėjo be Juodkalnijos rinktinės, kuri dėl blogų oro sąlygų negalėjo atvykti į Vienoje vykusį atrankos turnyrą. Čia vėl nepasisekė šeimininkei Austrijai, kuri pralaimėjo abejas rungtynes prieš Vengriją ir Čekiją. Pogrupio laimėtojais tapo vengrai, 29:25 įveikę Čekijos jaunuosius rankininkus.

Septintoje grupėje sensacingai nugalėjo Farerų salų rinktinė. Farerų rankininkų patekimas į pasaulio čempionato finalinį etapą yra istorinis pasiekimas. Fareriečiai pirmąją turnyro dieną netikėtai 28:24 nugalėjo Šveicariją, kitą dieną 31:25 privertė pasiduoti Izraelio rinktinę, o lemiamose rungtynėse 28:27 įveikė Suomiją.

Septynių grupių nugalėtojai iškovojo kelialapius į finalinį 2017 m. pasaulio jaunimo U-21 vaikinų čempionato etapą Alžyre. Be jų teisę ten rungtyniauti jau turi Prancūzija (2015 m. pasaulio jaunių čempionė), Alžyras (šeimininkai), Ispanija  (2016 m. Europos jaunimo čempionė), Vokietija (2016 m. Europos jaunimo čempionato vicečempionė), Kroatija (2016 m. Europos jaunimo čempionato 4 vieta), Norvegija (2016 m. Europos jaunimo čempionato 5 vieta). Afrikos žemynui dar atstovaus Tunisas (2016 m. Afrikos  jaunimo čempionas), Egiptas (2016 m. Afrikos jaunimo vicečempionas), Burkina Faso (2016 m. Afrikos  jaunimo čempionato 4 vieta). Azijos čempionate kelialapius iškovojo Kataras (2016 m. Azijos jaunimo čempionas), Saudo Arabija (2016 m. Azijos jaunimo vicečempionė), Pietų Korėja (2016 m. Azijos čempionato 3 vieta). Keturios Amerikos žemyno komandos paaiškės kovo mėnesį, pasibaigus Panamerikos jaunimo čempionatui Paragvajuje. Vieną vietą pasaulio jaunimo čempionate turi ir Okeanija, tačiau jos atstovai dar nėra aiškūs.

Jei kuri nors iš 24 komandų, patekusių į finalinį etapą, dėl kokių nors priežasčių atsisakytų dalyvauti 2017 m. pasaulio jaunimo čempionate, ją pakeistų viena iš antras vietas Europos atrankos grupėse užėmusių rinktinių. EHF sudarytame reitinge pirmoje vietoje pakeisti neatvykusią rinktinę yra švedai, o antroje pozicijoje mūsų šalies jaunimo rinktinė. Taigi, pasaulio čempionate atsisakius dalyvauti dviems rinktinėms į jį važiuotų ir Lietuvos jaunimo rinktinė.

Varžybų rezultatai