Faustai Bimbienei įteiktas LRF garbės ordinas už nuopelnus Lietuvos rankiniui

2017-09-01

fausta bimbienėPaskutinę vasaros dieną garbingo devyniasdešimto jubiliejaus proga buvo pasveikinta viena iš Lietuvos rankinio puoselėtojų bei kūrėjų, ilgametė Kauno „Žalgirio“ moterų rankinio klubo trenerė Fausta Bimbienė. Jai buvo įteiktas Lietuvos rankinio federacijos garbės ordinas už nuopelnus Lietuvos rankiniui. Toks ordinas jau anksčiau buvo įteiktas Marcelinui Zelbai bei Antanui Taraskevičiui.

Fausta Bimbienė per savo sportininkės karjerą sugebėjo pasižymėti ne tik rankinio aikštelėje, bet yra puikiai žinoma ir krepšinio bei lengvosios atletikos mylėtojams. Sportininkės kelią pradėjusi kaip sprinterė bei penkiakovininkė, ji 1950 -1955 jau metais atstovavo Lietuvos moterų krepšinio rinktinei, o nuo 1956 metų žaidė Lietuvos bei SSRS moterų rankinio rinktinėse. Faustai Bimbienei du kartus kaip žaidėjai pavyko iškovoti SSRS rankinio čempionato aukso medalius, du kartus sidabro bei du kartus bronzinius apdovanojimus.

Baigusi profesionalios rankininkės karjerą F. Bimbienė nuo šio sporto niekur neatitolo ir toliau sėkmingai darbavosi Kauno „Žalgirio“ moterų komandoje, tiesa, jau kaip šios ekipos vyriausioji trenerė. Jos treniruojamos žalgirietės taipogi sugebėjo iškovoti visų spalvų SSRS čempionato medalius, tačiau bene didžiausiais pasiekimais galima laikyti 1967 ir 1968 metais laimėtas Europos čempionų taures.

Varžybų rezultatai