Finalo serijoje į priekį vėl išsiveržė „Žalgirio“ rankininkės

2022-05-19

Lietuvos moterų rankinio lygos finale Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkėms liko vienas žingsnis iki čempionių titulo. Žalgirietės trečiose finalo serijos rungtynėse nugalėjo Vilniaus „Eglę“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

2022-05-19 18-11-35 - 0065

Namuose žaidusios „Žalgirio“ rankininkės nuo pat rungtynių pradžios diktavo savo sąlygas aikštelėje jau per pirmą kėlinį susikrovė 7 įvarčių pranašumą 23:16. Antrame kėlinyje „Žalgiris“ persvarą dar padidino ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 41:29.

Nugalėtojų gretose nesulaikomos buvo komandos lyderės. Geriausia 2021 m. Lietuvos rankininkė Audinga Kniubaitė pelnė net 16 įvarčių. Po pirmose finalo serijos rungtynėse patirtos traumos sugrįžusi Dovilė Ilčiukaitė įmetė 15 įvarčių. „Eglės“ komandoje rezultatyviausiai žaidė po 6 įvarčius pelniusios Aušra Šponė ir Greta Sadauskaitė.

2022-05-19 18-34-01 - 0439„Antras serijos rungtynes pralaimėjome dėl prastos gynybos, o šiose rungtynėse gynyba buvo pagirtina. Prie gynybos organizavimo daug prisidėjo po traumos grįžusi Dovilė. Ji konstravo gynybą, organizavo visas komandos drauges ir viską sudėliojo taip, kaip turi būti. Jos žaidimą šiandien netgi palyginčiau su legendinio Valdemaro Novickio cementuojama gynyba man treniruojant Kauno „Granitą“. Puikiai veikė ir puolimas. Grįžus Dovilei, atsirišo rankos ir Audingai, nes jos vieną kitą labai gerai jaučia ir daug atakų užbaigia įvarčiais. Varžovių treneris ieškojo priešnuodžių ir reikia pagirti už drąsą puolant pakeisti vartininkę septinta žaidėja. Tai davė vaisių tam tikru momentu. Bet šiandien mūsų komanda buvo stipresnė abiejuose aikštės pusėse“, – teigė „Žalgirio“ treneris Antanas Skarbalius.

2022-05-19 18-16-53 - 0027„Varžovėms papildomą energijos pliūpsnį suteikė Dovilės sugrįžimas. Kai mums teko stabdyti Dovilę, tai pasireiškė Audinga ir tas tandemas mums pridarė daugiausia problemų. Sunkiai sekėsi realizuoti savo metimus, puikiai žaidė varžovių vartininkė ir tada sulaukdavo greitų kontratakų ir paleidome rungtynių vadžias iš savo rankų. Objektyviai vertinant, buvom silpnesnė komanda, nes nepasiūlėm tokios energijos ir kovos, ką pasiūlė „Žalgiris“. Dabar turim koncentruotis sekmadieniui, nes nebeturime kur trauktis“, – sakė „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

Ketvirtosios finalo serijos rungtynės vyks Vilniuje gegužės 22 d. 15.00 val. SM „Tauras“ sporto salėje.

Pergalės atveju, „Žalgirio“ rankininkės Lietuvos čempionių titulą susigrąžintų po 4 metų pertraukos. Net 15 kartų Lietuvos čempione tapusi „Eglės“ komanda paskutinį kartą čempionate triumfavo 2010 metais.