G.Babarskas apie konkurenciją rinktinėje: visų tikslas vienas – pasirodyti kuo geriau čempionate (VIDEO)

2021-12-28

Lietuvos rankinio rinktinė pradėjo pasirengimą 2022 metų Europos čempionatui, kuris sausio mėnesį vyks Slovakijoje ir Vengrijoje.

Dvi dienas pasitreniravusi Lietuvoje rinktinė išvyko sužaisti kontrolinių rungtynių į Rygą, kur antradienį pirmaisiais komandos varžovais bus šeimininkai latviai.

Rinktinės kapitonas Gerdas Babarskas pabrėžė, kad pasirengimas čempionatui yra ilgesnis nei, kad atrankos varžybose.

„Pasirengimas gavosi ilgesnis nei esame įpratę. Susirinkome jau tarp švenčių ir visi dega noru. Dar neturime visų žaidėjų, kadangi kai kurie dar žaidžia savo klubuose Vokietijoje. Esame nusiteikę vykti į Latviją patikrinti save ir tada jau šokti į kitą pasirengimo etapą ir ruoštis čempionatui pilna jėga“, – kalbėjo kapitonas.

 

– Kas daugiausiai akcentuojama stovyklos metu ir ką norima pagerinti jos metu?

– Latvijoje tikslai dar kitokie. Mums dar trūksta nemažai svarbių žaidėjų, tad norėsime patikrinti galbūt daugiau savo jaunimą. Treneriams reikia atsirinkti žaidėjus, kurie vyksta į čempionatą, tad tai bus puiki proga pažiūrėti, kaip šiai dienai atrodo mūsų jaunimas.

– Kaip J.Truchanovičiaus netektis gali atsiliepti komandos žaidimui?

– Labai daug. Jonas daugelį metų yra vienas pagrindinių žaidėjų ir yra labai svarbus ramstis gynyboje bei puolime. Trūks jo ir kaip žmogaus, kaip lyderio komandoje. Bet toks yra sportas, reikės kitiems užimti jo vaidmenį ir bandyti kompensuoti.

– Galbūt bendravote su juo pačiu, kaip jis reaguoja į tai, kad negalės rungtyniauti?

– Taip, kalbėjome. Jis labai nusivylęs šita situacija, bet tai yra sportas ir reikia priimti viską, kaip yra. Kartais būna traumos ir tiesiog turime išlikti profesionalais. Žinome, kad turėsime jo palaikymą, mes jį taip pat palaikome. Tad reikia kovoti toliau.

– Ar juntama konkurencija dėl vietos galutinėje sudėtyje?

– Aš, manau, kad ne. Visi žaidėjai, kurie ir pateks ir nepateks, turi tuo pačius tikslus. Turime bendrą tikslą – čempionate pasirodyti kuo geriau. Konkurencija neišvengiama profesionaliame sporte. Tiesiog kiekvieną dieną turi daryti, ką sugebi geriausiai ir tas konkuravimas turi būti natūralus.

– Dėliojatės tikslus, ką norėtumėte pasiekti Europos čempionate?

– Turime žiūrėti žingsnis po žingsnio. Reikia sužaisti turnyrą Latvijoje, po to susirinkti vėl. Žinome, kad virusas tikrai nelengvina situacijos ir turime išlikti sveiki. Nuvažiuosime į čempionatą ir tada galvosime apie mūsų tikslus ten.

– Kiek viską jaukia ta situacija dėl koronaviruso?

– Kol kas mūsų rinktinėje tai neatsiliepia ir sergančių žaidėjų neturime. Prancūzijos rinktinėje yra apie 8 susirgimus, tad suprantame, kad užsikrėtus bent vienam iš mūsų kyla pavojus visiems, kadangi būname kartu. Yra rizika, kad net ir čempionatas bet kuriuo metu gali pakibti ant klaustuko. Reikia saugoti save, saugoti kitus ir bandyti to išvengti.

– Kokios prevencijos priemonės taikomos?

– Nuolat atliekame testus, gyvename atskirai viešbutyje, dėvime kaukes – visos pagrindinės priemonės, kaip ir visur kitur.

Varžybų rezultatai