G.Savukynas: viena yra žaisti Ukrainos lygiu, kita – Čempionų lygoje

2021-09-16

Rugsėjo 16 d., ketvirtadienį, Zaporožės „Motor“ žais pirmąsias EHF Čempionų lygos rungtynes. Ukrainos komanda namuose priims „Porto“ klubą.

Prieš pat naujojo sezono startą vyriausiąjį komandos trenerį Gintarą Savukyną pakalbino oficialus klubo puslapis.

gintaras savukynas zaporožė

– Gintarai, kaip komanda ruošiasi pirmosioms 2021–2022 m. sezono Čempionų lygos rungtynėms?

– Sistemingai ruošiamės pagal nustatytą schemą. Pirmadienį ilsėjomės, o antradienį ir trečiadienį vėl ėjome į mokymus. Žinoma, Čempionų lygos pirmajam etapui pradėjome ruoštis praėjusią savaitę. Šeštadienio rungtynėse su „Odesa“ išbandėme keletą aspektų iš treniruočių proceso. Nėra nieko ypatingo ir nieko naujo. Praėjusį sezoną išstudijavome visą pasirengimo tokioms rungtynėms procesą. Dirbame ta pačia kryptimi.

– Treniruočių stovykloje ir SEHA lygos rungtynėse nedalyvavo du užsienio žaidėjai – Luka Sebetičius ir Jonas Truhanovičius. Ar galėsime pamatyti šiuos žaidėjus aikštėje rungtynėse su „Porto“?

– Labiausiai tikėtina, kad pasirodys Sebetičius. Visą praėjusią savaitę jis jau dirbo su komanda. Taip sakant, šeštadienį jis atliko kontrolinį darbą, sužaidė pirmąsias rungtynes su komanda ir dabar toliau treniruojasi su gera nuotaika ir pagreičiu. Jonas Truhanovičius jau pradėjo dalyvauti bendrosiose komandos treniruotėse. Kol kas jį išbandėme tik gynyboje ir turime daug teigiamų pastebėjimų, tačiau medicinos personalas turės pateikti daugiau informacijos. Kaip jis atrodo ir kiek galime pasikliauti šiuo žaidėju. Tačiau iš to, ką matėme treniruotėse, esu optimistiškai nusiteikęs, kad Jonas taip pat gali patekti į komandą.

– Kas dar negalės žaisti dėl traumų?

– Jei kalbėtume apie bendrą vaizdą, šių dviejų žaidėjų netektis stipriai apsunkino mūsų pasirengimą. Likusieji neturi didelių problemų. Turime dvejonių tik dėl vartininko Ivano Morozo. Tačiau mūsų gydytojų komanda stengiasi užtikrinti, kad visi šie žaidėjai būtų pasiruošę rungtynėms.

– Ar jau stebėjote varžovų rungtynes? Kokiomis stipriosiomis pusėmis gali pasigirti „Porto“?

– Gali pasigirti labai tvirta sudėtimi. Kadangi šioje komandoje yra daug žaidėjų ir iš Portugalijos rinktinės, ir iš kitų šalių, todėl varžovai yra labai stiprūs. Žinau, kad tai klubas, kuris jau kurį laiką žaidžia Čempionų lygoje ir turi geros patirties. Jų komandoje įvyko keletas pokyčių – vieni žmonės išvyko, kiti atvyko. Bene spalvingiausias perėjimas – Valdesas, atvykęs iš Lisabonos „Sporting“. Jis yra labai geras ir stiprus gynybos centre. Portugalijos klube jis užima šią poziciją, bet taip pat gali žaisti ir puolime. Taigi, varžovė yra labai tvirta ir turėsime sunkiai dirbti, kad iškovotume pergalę.

– Praėjusiais metais prieš namų rungtynes rankininkai, kurie dalyvavo rungtynėse, buvo atskirti nuo visų kitų viešbutyje ir susitikimo laukė būdami ten. Ar atliksite šią praktiką šį sezoną?

– Taip, mes ir toliau taikysime šią praktiką, nes ji veikia ir duoda rezultatų. Tai darome tam, kad prieš rungtynes būtume ramesni ir labiau susikaupę, kad komanda būtų darnesnė ir susitelkusi tam tikroms rungtynėms. Todėl šią praktiką tęsime ir toliau.

– Ar komanda jaudinasi prieš Čempionų lygos startą?

– Nepasakyčiau, tiesiog yra nervingumas. Taip, žinoma, prieš rungtynes motyvacija yra padidėjusi. Tačiau ne tik todėl, kad tai pirmosios Čempionų lygos rungtynės. Manau, kad prieš kiekvienas Čempionų lygos rungtynes visada reikia susikaupti ir pasiruošti su papildoma motyvacija, ir taip turėtų būti. Viena yra žaisti Ukrainos čempionato lygiu, o visai kas kita – ruoštis jau Čempionų lygai ir SEHA lygos rungtynėms su stipriais varžovais.

Rungtynės tarp „Motor“ ir „Porto“ ekipų jau šį ketvirtadienį 19.45 val., o tiesiogiai jas bus galima stebėti ehftv.com.

 

Varžybų rezultatai