G.Savukynui diagnozuotas susirgimas koronavirusu, A.Malašinsko testo rezultatas – neigiamas

2020-10-10

Zaporožės „Motor“ rankinio klube, kuriam vadovauja Gintaras Savukynas ir žaidžia vienas Lietuvos rinktinės lyderių Aidenas Malašinskas, užfiksuota 14 susirgimų koronavirusu atvejų. Ukrainos klubas buvo priverstas atšaukti artimiausias Čempionų lygos rungtynes su Kylio THV klubu, kurios turėjo vykti spalio 14 dieną. Portalas lrt.lt skelbia, kad pats susirgęs vyriausiasis klubo treneris G. Savukynas ir kiti klubo žaidėjai simptomus jaučia ir svarsto, kaip virusas galėjo pasklisti komandoje.

gintaras savukynas 2„Užsikrėčiau ir aš. Kaip viskas susiklostė tai nežinau, bet mus testuoja kiekvieną pirmadienį. Tokios numatytos Čempionų lygos taisyklės – prieš kiekvieną turą yra tikrinamos komandos. Šįkart jau prieš pirmadienio testavimą negerų ženklų buvo: jau sekmadienį kai kurie vaikinai pradėjo skųstis sveikata – kažkam gerklę skauda, kažkam pakilo temperatūra. Ir visa tai pasimatė per patikrinimą.

Pirmadienį jau buvo nustatyta dešimt užsikrėtusių, o per pakartotinį testavimą trečiadienį – dar keturi. Tokia negraži situacija“, – apgailestavo saviizoliacijoje Ukrainoje esantis rankinio treneris.

Tarp keturiolikos užsikrėtusiųjų nėra lietuvio Aideno Malašinsko. Jam buvo atlikti du testai ir abu parodė neigiamus rezultatus, bet šiuo metu Zaporožės klube liko tik aštuoni sveiki žaidėjai iš 24-ių.

G. Savukynas tikisi, kad net ir didėjant atvejų skaičiui tarp sporto klubų, varžybos tęsis ir jau nebebus tokio visuotinio sporto boikoto.

– Ar pats kažkokius koronaviruso simptomus pajautėte?

– Simptomai tokie, kad sekmadienį ir pirmadienį buvo temperatūra iki 38 laipsnių pakilusi. Dabar tiesiog nosis užgulta ir gerklę skauda. Situacija nėra labai drastiška. Kai temperatūra atsitraukia, šiek tiek linksmiau.

– Kiek jūsų komandoje yra sveikų žaidėjų? Ar dar įmanoma žaisti rungtynes?

– Dabar yra aštuoni sveiki žaidėjai iš 24. Nelabai ką nuveiksi su tiek žaidėjų, tai klubas iškart kreipėsi į Čempionų lygos organizatorius ir jie sutiko nukelti rungtynes. Tiesa, dar neaišku į kurią datą. Jos reikės ieškoti ir mums, ir Kylio klubui bendru sutarimu. Bet dabar fiziškai neturime galimybių žaisti tokio lygio rungtynes – nei žaidėjų, nei trenerių. Mano kolega trenerių štabe taip pat susirgo.

– Ukrainoje su koronavirusu yra sudėtinga situacija. Vakar iš viso buvo nustatyti 5804 atvejai. Ar bandėte svarstyti, kaip galėjote užsikrėsti?

– Labai sudėtingas dalykas. Su klubo vadovais bandėme spėlioti, kaip galėjome užsikrėsti. Galvojame, kur galėjome padaryti klaidą, nes šiaip tikrininami esame reguliariai, nuo sezono pradžios mus testavo jau septynis kartus. Visas rekomendacines priemones žaidėjams nurodėme ir atrodė, kad visi jų laikėsi. Matyt, kažkur kažkas nepavyko.

– Ar manote, kad bus įmanoma užbaigti Čempionų lygos sezoną, kai tokie protrūkiai pasitaiko vis dažniau?

– Reikia būti optimistais ir kažkaip judėti į priekį. Lengviausia yra susidėti tašes, atsisėsti ant jų ir sėdėti. Nieko neveikti. Aišku, rizika dabar visur yra, ne tik sporte. Šis ruduo rodo, kad vėl tai yra gana didelio masto problema. Tikėkimės, kad viskas bus gerai.

 

Informacija: www.lrt.lt

Varžybų rezultatai