Garliavoje rankininkės ir treneriai dalyvavo talentų stovykloje

2023-06-15

VŠĮ Nacionalinė rankinio akademija suorganizavo paskutinę projekte “Rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimas talentų stovyklose” numatytą stovyklą, skirtą 2009 metais gimusioms merginoms ir jų treneriams. Projektas yra dalinai finansauojamas Sporto rėmimo fondo.

LRF_4

Merginos ir jų treneriai rinkosi į stovyklą Garliavoje, kur iš viso dalyvavo 21 mergina bei 12 trenerių iš įvairių Lietuvos sporto mokyklų/centrų ir klubų. Užsiėmimus vedė daug patyrusių lektorių, kurie dalinosi patirtimi ir žiniomis su stovyklos dalyviais. Lietuvos merginų jaunių rinktinės vyr. trenerė Ernesta Žilienė vesdamas pratybas kamuolio perdavimo ir gaudymo tobulinimo metu akcentavo sprendimo priėmimus svarbą bei praktiškai parodė pratimus, kurių pagalba galima pagerinti sprendimų priėmimo greitį ir tikslumą. Lietuvos jaunimo rinktinės vartininkų trenerė Jovita Mikalauskienė parodė pratimus tobulinanačius vartininkų techniką bei gerinančius specialų fizinį parengtumą.

LRF_5

Trenerė Laura Salamanavičė parodė pavyzdinį pramankštos variant, o trenerė E.Žilienė pravedė dar ir traumų prevencijos ir jėgos ugdymo treniruotę, kaip priemonę siekiant išvengti traumų būtent šio amžiaus mergaitėms. LSU lektorė, Lietuvos moterų rinkitnės narė dr.Audinga Kniubaitė pravedė teorinę paskaitą apie rankininkų rengimo kontrolę ir valdymą bei praktiškai atliko merginų kūno kompozicijos testavimus. Lietuvos jaunimo rinktinės narė Elizabeta Klapčiukaitė papasakojo apie merginų rankininkių mitybos pagrindus.

Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius dr.Miglius Astrauskas išdėstė merginoms ir treneriams apie Lietuvos rankinio rinktinių rengimo ir valdymo strategiją, apie talentų identifikacijos sistemą. Merginos ir jų treneriai taip pat galėjo stebėti Lietuvos jaunių rinktinės treniruotes. Talentų stovyklos pabaigoje treneriai išrinko po perspektyviausių šios amžiaus rankininkes.

LRF_6

Tai buvo paskutinė talentų stovykla numatyta Sporto rėmimo fondo dalinai finansuojamame projekte “Rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimas talentų stovyklose”. Iš viso pagal projektą buvo suorganizuotos 8 talentų stovyklos: 4 merginoms (gimusioms 2006, 2007, 2008, 2009 metais) ir 4 vaikinams (gimusiems 2005, 2006, 2007, 2008 metais). Stovyklos buvo derinamos prie Lietuvos nacionalinių ir jaunimo rinktinių renginių, užsiėmimus vedė labiausiai patyrę rinktinių treneriai bei IHF lektorius, kinezioterapeutai, LSU dėstytojai.

SRF logotipas

Varžybų rezultatai