„Garliavos“ rankininkės po metų pertraukos susigrąžino Supertaurę

2022-09-17

Lietuvos moterų rankinio klubai pradėjo trofėjų dalybas. Dėl Lietuvos rankinio federacijos Supertaurės sostinėje susirėmė Lietuvos vicečempionė Vilniaus „Eglė“ ir čempionato prizininkė Kauno rajono „CASCADA-HC Garliava-SM“.

HC GarliavaRungtynių pradžioje dominavo gynyba ir sužaidus 5 min. rezultatas buvo lygus 1:1. Jėgų santykis nepasikeitė ir sužaidus 10 min. švieslentė buvo lygybė 5:5. Vėliau iniciatyvą perėmė „Garliavos“ rankininkės. Jos laimėjo atkarpą net 8:0 ir 21 min. pirmavo 13:5. Pirmo kėlinio pabaigoje „Eglės“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki 10:16.

Po pertraukos spurtavo „Eglės“ rankininkės, tačiau „Garliava“ ne tik atlaikė spaudimą, bet ir padidino persvarą. 40 min. viešnios pirmavo 21:13. „Eglė“ buvo įgijusi net dviejų žaidėjų persvarą, kai raudoną kortelę gavo Kamilė Bušaitė, bet „Garliavos“ merginos dar kartą sugebėjo atsilaikyti. „Garliava“ laimėjo rezultatu 34:26 ir Supertaurę susigrąžino po metų pertraukos.

„Pergalę lėmė didžiulis merginų noras atsiimti trofėjų, kurį praradome pernai. Merginos tikrai atsakingai ruošėsi ir sakė, kad taurė turi būti mūsų, – sakė 2019 ir 2020 m. Supertaurę laimėjusios „Garliavos“ komandos trenerė Rita Urnikienė. – Mūsų žaidime viskas buvo sustyguota iki pirmų pašalinimų, kurie mus išmušė iš vėžių. Visiškas chaosas prasidėjo ir mūsų žaidimas pabyrėjo, kai gavome raudoną kortelę. Bet merginos susiėmė, žaidimą sustatė į vietas ir neleido varžovėms priartėti. Šaunuolės, kad išlaikė įgytą persvarą iki finalinės sirenos, nes merginų sporte taip jau būna, kad čia pirmauji penkiais įvarčiais, o čia žiūrėk jau lygu.“

Nugalėtojams 10 įvarčių pelnė Karolina Sparnauskaitė, 7-is įmetė Mantė Voskresenskaja, 5-is prie pergalės pridėjo Emilė Aglinskaitė. „Eglės“ komandoje rezultatyviausia buvo Inesa Verbovik, pelniusi 7 įvarčius, po 5-is įmetė Rita Rakauskienė ir Greta Sadauskaitė.

Supertaure_2

„Po praėjusio sezono labai norėjome laimėti, nes pasiilgome pergalių ir to džiaugsmo kelti į viršų taurę. Būtent mūsų noras, užsidegimas ir motyvacija lėmė pergalę, – teigė geriausia Supertaurės rungtynių rankininke išrinktas E. Aglinskaitė. – Rungtynės buvo sunkios ir įtemptos. Vienu iš lemtingų momentų tapo 8:0 laimėta atkarpa. Tokie momentai priduoda daug pasitikėjimo. Įgijus nemenką persvarą yra lengviau žaisti rungtynių pabaigoje.“

Supertaure_3

Praėjusiais metais Supertaurę laimėjo Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Tačiau šalies čempionės šiemet nutarė nedalyvauti Supertaurės rungtynėse.

Kotrynos Polikarpaitės nuotraukos

Varžybų rezultatai