Gerdas Babarskas: „Jau esam įrodę, kad galim kovot prieš visas rinktines“

2018-10-23

Gerdas BabarskasLietuvos rankinio rinktinė, kuri pirmadienį rezultatu 31:29 draugiškame mače įveikė Liuksemburgo rankininkus, jau atvyko į Prancūziją. Ten jos laukia akistata su galingąją šios šalies rinktine. Prie nacionalinės komandos Prancūzijoje prisijungė ir vienas pagrindinių mūsų ginklų – Gerdas Babarskas.

Praėjusį sezoną antrosios Vokietijos lygos lyderių „Bietigheimo“ gretose žaidęs kairysis pusiau kraštas naująjį sezoną pasitiko vilkėdamas elitinės Prancūzijos lygos „Chambery“ klubo marškinėliais.  Nuo pat sezono pradžios lietuvis sulaukė savo komandos trenerių pasitikėjimo, o jo naujasis klubas pradėjo demonstruoti stulbinamus rezultatus.

Lygos vidutinioke buvusi „Chambery“ ekipa stipriai šovė į priekį.  Naujajame sezone per 7 rungtynes „Chambery“ nepralaimėjo nė karto ir vos sykį sužaidė lygiosiomis su „St. Raphael“ rankininkai. Tai leidžia naujajam Gerdo Babarsko klubui žengti antroje vietoje Prancūzijos lygoje. Pačio lietuvio žaidimas jau garsiai aptarinėjamas vietinės Prancūzijos žiniasklaidos, o lyga jį įtraukė į simbolinį savaitės septintuką kaip geriausiai besiginantį žaidėją.

Pats Gerdas Babarskas tikina, jog itin ženklaus lygio skirtumo perėjęs į Prancūziją nepajuto, o su Lietuvos rinktine ruošiasi rimtai pakovoti dėl kelialapio į Europos pirmenybes.

Gerdai, „Chambery“ tiesiog fantastiškai startavo Prancūzijoje. Ar pats tikėjaisi tokios ekipos sėkmės?

„Mūsų sezono startas daugelį nustebino, bet komanda dirba profesionaliai ir susikoncentravusi, todėl gaunami puikūs rezultatai. Jaučiama puiki atmosfera komandoje ir manau tai yra raktas į sėkmę. Manau, jog esu tinkamoje vietoje ir su šia ekipa pasieksime didelių pergalių.“

Buvai išrinktas geriausiu savaitės gynėju, gauni daug minučių aikštėje. Esi patenkintas savo vaidmeniu naujajame klube?

Mano nuomone sportininkas niekada negali būti patenkintas, nes jis tada nustos tobulėti. Ir jeigu yra gerai, tai gali būti dar geriau.

Ar pajutai didelį lygio skirtumą perėjęs į aukščiausią Prancūzijos lygą?

Didelio skirtumo nebuvo. Tai yra tiesiog kitoks rankinis. Jis yra šiek tiek laisvesnis. Žaidėjai galbūt fiziškai stipresni, bet prie to greitai priprantama.

Galbūt teko kažką skaityti ar girdėti iš pačių prancūzų prieš laukiančią akistatą su Lietuva?

Teko girdėti, kad prancūzai yra nusiteikę kovingai ir jie surenka savo stipriausiąją sudėtį. Jie nori laimėti visas grupės rungtynes. Rankinis Prancūzijoje labai mylimas ir ypatingai nacionalinė rinktinė sulaukia daug dėmesio. Visose rungtynėse jie tiesiog privalo išlaikyti aukščiausią lygį, kitaip Prancūzijoje niekas ir neįsivaizduoja.

Žaisti prieš prancūzus pačiam galbūt papildoma motyvacija?

Kiekvienos rungtynės atstovaujant Lietuvai yra su papildoma motyvacija ir nesvarbu prieš ką tenka žaisti. Kaip ir kiekvienos rungtynės jos prasideda 0-0 ir mes visas jas norime laimėti. Ne išimtis bus ir ketvirtadienio mačas su prancūzais, ir sekmadienio su portugalais. Abu kartus eisime tam, jog kautumėmės dėl pergalės, o visa kita yra šalutiniai dalykai.

Kaip vertini mūsų rinktinės galimybes pakovoti dėl kelialapio į Europos čempionatą?

Galimybes turime neblogas. Žinoma mums labai nepasisekė su burtais, tačiau mes jau esame įrodę , kad galime kovoti prieš visas rinktines ir norėsime tik pergalių. Gaila, kad traumos ar kitos aplinkybės neleidžia mums šiuo metu surinkti visų žaidėjų, bet mes kovosime kiekvienose rungtynėse. Padarysime viską, ką galime, jog atsidurtumėme ten, kur Lietuvos nebuvo jau taip seniai.

 

 

Varžybų rezultatai