Geriausi lapkričio mėnesio žaidėjai – Diana Šatkauskaitė ir Valdas Drabavičius

2015-12-06

Lietuvos rankinio federacija ir jos partneris „Rexona“ organizuoja mėnesio geriausio žaidėjo rinkimus. Komisija, kurią sudaro Lietuvos aukščiausios vyrų ir moterų lygos treneriai bei vadovai, mėnesio pabaigoje klubo vardu išrenka po vieną nominantą, vertą būti geriausiu mėnesio žaidėju ar žaidėja. Susumavus visus balsus buvo išaiškinta, jog geriausiais lapkričio mėnesio žaidėjais tapo Diana Šatkauskaitė iš Kauno raj. HC „Garliava SM-Cascada“ bei Valdas Drabavičius, atstovaujantis Vilniaus VHC „Šviesa“ ekipą. Trumpai pakalbinti lapkričio geriausieji pasidalino savo mintimis apie šį įvertinimą.Diana Šatkauskaitė

-Ką tau reiškia šis pripažinimas?

Diana Šatkauskaitė: Žinia, jog tapau išrinkta geriausia lapkričio mėnesio lygos žaidėja gana netikėta, todėl likau labai nustebinta. Man tai reiškia didelį paskatinimą ir spyrį tolimesniuose susitikimuose. Labai džiaugiuosi, jog mane pastebi treneriai bei įvertina teigiamai.

Valdas Drabavičius: Man tai reiškia įvertinimą į dedamas pastangas ir norą tobulėti. Labai malonu, jog kažkas pastebi ir nepraleidžia viso to per akis.

-Dėl kokių priežasčių pavyksta demonstruoti tokį gerą žaidimą?

Diana Šatkauskaitė: Demonstruoti gerą žaidimą pavyksta trenerių pagalba, kurios sudaro sunkias bei įdomias treniruotes. Stengiuosi įdėti visas pastangas treniruočių metu ir vykdyti tai, kas nurodyta. Tai padeda man išmokti naujų žaidimo technikos ir taktikos veiksmų, kuriuos panaudoju rungtynių metu. Taip pat lemia trenerių pasitikėjimas manimi ir pastabos apie klaidas, stengiuosi jų nebekartoti ir ištaisyti.

Didelę dalį prie mano žaidimo prisideda komandos draugių pagalba, kurios palaiko bei motyvuoja pačiu sunkiausiu momentu. Nemažą patirtį turinti komandos narė Laima Bernatavičiūtė pataria ir pamoko kaip elgtis situacijose, kuriose tenka klysti tiek gynyboje, tiek puolime.

Pagrindinė priežastis demonstruoti gerą žaidimą, tai užsibrėžtas tikslas – pergalė.

Valdas Drabavičius: Manau, jog čia susideda viskas, tiek trenerio taktikos, tiek sėkme galbūt, bet labiausiai noriu padėkoti savo komandos draugams, juk jie sukuria progas, kad aš galėčiau mesti įvarčius. Jei ne žaidėjai, tai vartų sargai, atlaikę varžovų metimus, atlieka pirmąjį perdavimą į lengvą metimą vienas prieš vieną su vartininku. Todėl, kaip ir sakiau, susideda daug veiksnių, lemiančių mano rezultatyvų žaidimą. Valdas Drabavičius

Tačiau tobulėti tikrai yra kur ir man dar labai daug trūksta iki gero rankininko. Aš nemoku pralaimėti, visada ir visur noriu laimėti ir kiekvieną dieną išmokstu bent dalelę kažką naujo. Įdedu visą save rungtynių metu ir treniruotėse. Esu savikritiškas, turiu pykčio ant savęs ir negaliu pasakyti, kad esu patenkintas bent vienomis savo rungtynėmis šį sezoną. Žinau, kad visada galiu geriau.

Valdai, geriausiu mėnesio žaidėju esi išrinktas antrą kartą iš eilės. Ar manai, jog bus ir trečias?

Valdas Drabavičius: Tikiuosi, kad bus. Žinoma, jog yra malonu, kai įvertina, bet mes turime jau 4 pralaimėjimus. Mielai sutikčiau, jog geriausiu mėnesio žaidėju būtų išrinktas kitas žaidėjas, o mūsų ekipa turėtų tik pergales.

Varžybų rezultatai