Geriausia Lietuvos rankininkė baigė debiutinį sezoną Čempionių lygoje

2023-02-13

EHF Čempionių lygoje baigėsi grupių varžybos. Po jų paaiškėjo keturios komandos, kurios iškart pateko į ketvirtfinalį bei aštuonios ekipos, kurios atkrintamąsias varžybas pradės nuo aštuntfinalio etapo. Grupėse paskutines 7-8 vietas užėmusios komandos jau baigė sezoną Čempionių lygoje.

Ausra Spone_Banik_1

Nesėkmingai sezonas stipriausiame Europos klubų turnyre susiklostė Mosto „Banik“ klubui, kuriame žaidžia Aušra Šponė. Vardinį kvietimą į Čempionių lygą gavusios Čekijos čempionės patyrė visus 14 pralaimėjimų ir liko A grupės dugne.

Paskutinėse grupės rungtynėse „Most“ svečiuose 25:47 pralaimėjo vokiečių „Bietigheim“ ekipai. A. Šponė pelnė įvartį.

„Komandai pasiekti geresnių rezultatų labai trukdė traumos. Tiek sezono pradžioje, tiek ir grupių varžybų pabaigoje, dažnai tekdavo verstis be lyderių. Didelė atsakomybė teko jaunoms rankininkėms, kurioms dar labai trūksta tokio lygio varžybų patirties. Nerealizavome daug metimų iš gerų padėčių, nes trūko patirties žaisti prieš geriausias Europos vartininkes“, – rankinis.lt sakė geriausia 2022 metų Lietuvos rankininke išrinkta A. Šponė.

Ausra Spone_Banik_2

Čempionių lygoje debiutavusi 21-erių metų A. Šponė per 13 rungtynių pelnė 14 įvarčių.

„Visada norisi geriau pasirodyti. Bet džiaugiuosi, kad debiutavau Čempionių lygoje, kad gavau neįkainojamos patirties ir pavyko pasižymėti įvarčiais. Prie komandos prisijungiau jau prasidėjus sezonui, todėl trūko pasirengimo kartu su komanda. Sezono pradžioje gaudavau nedaug laiko aikštelėje, neturėjau priskirtos konkrečios pozicijos ir turėjau žaisti ten, kur liepdavo treneris. Sezono eigoje komandoje pasikeitė treneriai ir vėl teko perprasti viską iš naujo. Po paskutinių rungtynių apėmė dvejopi jausmai. Iš vienos pusės gaila, kad taip greitai sezonas baigėsi ir nepavyko iškovoti pergalių. Iš kitos pusės – labai džiaugiuosi, kad gavau tokią galimybę ir teko žaisti prieš ryškiausias žvaigždes, tokias kaip keturis kartus geriausia pasaulio rankininke tapusi rumunė Cristina Neagu“, – sakė praėjusių metų rugsėjo mėnesį iš Vilniaus „Eglės“ į „Banik“ komandą perėjusi A. Šponė.

Ausra Spone_Banik_3

Iki šio sezono Lietuva savo atstovių Čempionių lygoje neturėjo ketverius metus. 2017-2018 m. sezone Čempionių lygoje rungtyniavo Vienos „Hypo“ komandai atstovavusi Sonata Vijūnaitė.

Kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo grupėse pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos. A grupės nugalėtojomis tapo čempionių titulą ginančios Norvegijos Kristiansando „Vipers“ rankininkės, antrą vietą užėmė Rumunijos sostinės Bukarešto CSM klubas. Iš B grupės į ketvirtfinalį pateko Prancūzijos „Metz“ ir Vengrijos „Gyori Audi ETO“ klubai.

Kovo 18 ir 26 d. vyksiančiuose aštuntfinaliuose kovos pogrupiuose 3-6 vietas užėmusios komandos: Bukarešto „Rapid“ (Rumunija) – Liublianos „Krim“ (Slovėnija), Budapešto „Ferencvaros“ (Vengrija) – Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija), „Esbjerg“ (Danija) – „Brest-Bretagne“ (Prancūzija) ir „Odense“ (Danija) – „Storhamar“ (Norvegija).

Čempionių lygos finalo ketvertas vyks birželio 3-4 d. Budapešte.

Varžybų rezultatai