Geriausiųjų 2022 m. Lietuvos rankininkų ir rankininkių rinkimai

2022-12-14

2022 metai Lietuvos rankiniui tapo istoriniais metais! Lietuvos vyrų rinktinė po 24 metų pertraukos antrą kartą istorijoje dalyvavo Europos čempionato finaliniame etape. Lietuvos jaunimo merginų rinktinė po 17 metų pertraukos trečią kartą istorijoje rungtyniavo pasaulio čempionate. Abi rinktinės prestižiniuose čempionatuose užėmė 21 vietą.

Netrūko ir įsimintinų individualių Lietuvos rankininkų pasirodymų. Vyrų Čempionų lygoje lietuvis buvo renkamas į simbolinį septynetą. Moterų Čempionių lygoje Lietuva vėl turi savo atstovę po ketverių metų pertraukos.

Lietuvos čempionato puošmenomis tapo finalai. Moterų čempionato finalo serijoje Kauno „Žalgirio“ rankininkėms prireikė visų penkerių rungtynių įveikti Vilniaus „Eglę“. Vyrų čempionato finalo serijoje, kur net dukart prireikė pratęsimo, triumfavo Vilniaus „Šviesos“ rankininkai, nugalėję tituluočiausią šalies klubą Kauno „Granitą-Karį“.

„Hummel“ geriausių Lietuvos vyrų ir moterų bei jaunųjų rankininkų laureatus išrinks rankinio gerbėjai (40 proc. balsų), Lietuvos rankinio federacijos nariai (30 proc.) ir ekspertų komisija (30 proc.). Balsuoti už geriausius galite nuo gruodžio 14 iki gruodžio 27 dienos.

BALSUOTI

PRETENDENTAI Į GERIAUSIO 2022 M. LIETUVOS RANKININKO TITULĄ:

LRF_vyrai

Aidenas Malašinskas – Europos čempionate buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės rankininkas, pelnęs 21 įvartį. Praėjusį sezoną žaidė Zaporižios „Motor“ komandoje ir EHF Čempionų lygoje buvo renkamas į simbolinį Čempionų lygos septynetą. Šį sezoną rungtyniauja Vokietijos aukščiausios lygos „MT Melsungen“ klube ir yra vienas komandos lyderių pagal rezultatyvius perdavimus.

Benas Petreikis – Europos pirmenybėse pelnė 8 įvarčius ir buvo ketvirtas pagal rezultatyvumą Lietuvos rinktinėje. „N-Lubbecke“ klubo gretose praėjusį sezoną rungtyniavo aukščiausioje Vokietijos lygoje, o šį sezoną yra tarp antrosios Vokietijos lygos lyderių.

Gerdas Babarskas – Europos čempionate pelnė 13 įvarčių ir buvo antras pagal rezultatyvumą Lietuvos rinktinės gretose. Praėjusį sezoną padėjo „Chambery Savoie“ komandai patekti į geriausių Prancūzijos čempionato komandų penketą ir iškovoti kelialapį į EHF Europos lygą. Šį sezoną papildė Prancūzijos prizininko „Aix“ klubo gretas ir sėkmingai kovoja Europos lygoje.

Karolis Antanavičius – Europos čempionate įmetė 5 įvarčius ir buvo tarp penkių rezultatyviausių rinktinės rankininkų. Hardo „Alpla“ klubo gretose tapo Austrijos vicečempionu, o šį sezoną padėjo savo komandai iškovoti kelialapį į pagrindinį EHF Europos lygos turnyrą.

Lukas Gurskis – vienas pagrindinių Lietuvos rinktinės vartininkų Europos čempionate. Buvo išrinktas naudingiausiu Lietuvos čempionato rankininku ir geriausiu vartininku, pateko į simbolinį Baltijos lygos septynetą. Kauno „Granito-Kario“ gretose tapęs Lietuvos vicečempionu, šį sezoną papildė antrosios Prancūzijos lygos „Bordeaux-Bruges“ komandą.

Mindaugas Dumčius – Europos čempionate pelnė 9 įvarčius ir buvo trečias pagal rezultatyvumą Lietuvos rinktinėje. Patenka tarp daugiausia rezultatyvių perdavimų atliekančių rankininkų antrojoje Vokietijos lygoje, atstovaudamas Dresdeno „Elbflorenz“ klubui.

Tadas Rasakevičius – Lietuvos rinktinėje yra vienas rezultatyviausių rankininkų 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyre. Vilniaus „Šviesos“ klubo gretose tapo Lietuvos čempionu ir Baltijos lygos prizininku.

PRETENDENTĖS Į GERIAUSIOS 2022 M. LIETUVOS RANKININKĖS TITULĄ:

LRF_moterys

Audinga Kniubaitė – Lietuvos rinktinės gretose šiais metais pelnė 14 įvarčių ir buvo viena rezultatyviausių Europos čempionato atrankos turnyre. Su Kauno „Žalgirio“ komanda laimėjo Lietuvos čempionatą ir šalies taurę bei tapo rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja.

Aušra Šponė – atsigavusi po sunkios traumos tapo Lietuvos vicečempione Vilniaus „Eglės“ gretose ir papildė EHF Čempionių lygoje rungtyniaujantį Mosto „Banik“ klubą. Stipriausiame Europos klubų turnyre jau pelnė 8 įvarčius ir yra vienintelė Lietuvos atstovė šį sezoną tiek moterų, tiek vyrų Čempionų lygoje.

Dovilė Ilčiukaitė – viena Lietuvos rinktinės lyderių su Kauno „Žalgirio“ komanda tapo šalies čempione. Susižėrė daugybę individualių prizų – buvo išrinkta naudingiausia čempionato, naudingiausia finalo serijos žaidėja ir geriausia įžaidėja.

Greta Sadauskaitė – Lietuvos rinktinės rankininkė yra viena vicečempionės ir taurės turnyro finalininkės Vilniaus „Eglės“ komandos lyderių.

Kamilė Bušaitė – praėjusio sezono Lietuvos čempionato prizininkės ir šio sezono lygos lyderės Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ komandos lyderė.

Roberta Stropė – viena rezultatyviausių Lietuvos rinktinės žaidėjų Europos čempionato atrankos turnyre padėjo „Selfoss“ klubui iškopti į aukščiausiąją Islandijos lygą ir yra viena komandos lyderių.

Simona Kolosovė – Lietuvos rinktinės gretose šiais metais pelnė 21 įvartį ir buvo rezultatyviausia Europos čempionato atrankos turnyre. Ciuricho „Amiticia“ klubo naujokė yra rezultatyviausia Šveicarijos čempionato rankininkė.

PRETENDENTAI Į GERIAUSIO 2022 M. JAUNOJO LIETUVOS RANKININKO TITULĄ:

LRF_vaikinai

Berkantas Drungilas – pagrindinis Lietuvos jaunių rinktinės vartininkas šį sezoną papildė šalies vicečempiono Kauno „Granito-Kario“ gretas.

Ernestas Stvolas – Lietuvos jaunimo rinktinės narys yra vienas Vilniaus HC „Amber“ ekipos lyderių.

Mantas Urvikis – Lietuvos jaunimo rinktinės narys, Vilniaus „Šviesos“ gretose tapo Lietuvos čempionu ir Baltijos lygos prizininku.

Matas Aukštikalnis – Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis, Europos jaunimo čempionate pelnė 26 įvarčius ir buvo antras pagal rezultatyvumą. Po sėkmingo sezono Vilniaus HC „Amber“ gretose, išvyko į Danijos aukščiausios lygos „Skjern“ klubo jaunimo akademiją.

Matas Kairys – Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinių narys yra vienas perspektyviausių Klaipėdos „Dragūno“ klubo rankininkų.

Romas Aukštikalnis – Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis Europos čempionate pelnė 27 įvarčius ir buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas bei sulaukė kvietimo į nacionalinę Lietuvos rinktinę. Po sėkmingo sezono Vilniaus HC „Amber“ gretose, išvyko į Danijos aukščiausios lygos „Skjern“ klubo jaunimo akademiją.

Titas Janušonis – Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinių rankininkas yra vienas Panevėžio „SC-RSSG-Grifo“ ekipos lyderių.

Tomas Drakšas – Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinės žaidėjas Europos jaunių čempionate pelnė 48 įvarčius ir tapo rezultatyviausiu turnyro rankininku. Klaipėdos „Dragūno“ gretose laimėjo Lietuvos čempionato bronzą ir žaidė Baltijos lygos finaliniame ketverte.

PRETENDĖNTĖS Į GERIAUSIOS 2022 M. JAUNOSIOS LIETUVOS RANKININKĖS TITULĄ:

LRF_merginos

Dominyka Andronik – pasaulio jaunimo čempionate 21 vietą užėmusios Lietuvos rinktinės kapitonė. Viena Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komandos lyderių buvo išrinkta geriausia Lietuvos čempionate kairiojo krašto pozicijos žaidėja.

Gabija Pilikauskaitė – Lietuvos jaunimo rinktinei atstovavo pasaulio čempionate. Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komandos atstovė yra rezultatyviausia šio sezono Lietuvos čempionato rankininkė.

Mantė Voiskresenskaja – viena Lietuvos čempionato prizininkės Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ komandos lyderių rungtyniavo pasaulio jaunimo čempionate.

Martyna Ustilaitė – Lietuvos jaunimo rinktinės narė yra viena Lietuvos čempionato prizininkės Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ komandos lyderių.

Mija Paulauskaitė – Lietuvos jaunių rinktinės rankininkė buvo trečia pagal rezultatyvumą Europos jaunių paplūdimio čempionate ir padėjo Lietuvos rinktinei iškovoti 9 vietą.

Silvija Mackonytė – Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komandos lyderė pasaulio jaunimo čempionate buvo rezultatyviausia Lietuvos rinktinės rankininkė ir yra kviečiama į Lietuvos moterų rinktinę.

Singrida Kulikovaitė  – Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinių rankininkė dalyvavo pasaulio jaunimo čempionate. Vilniaus SM „Sostinės tauras“ atstovė yra antra pagal rezultatyvumą šiame Lietuvos čempionate.

Skirmantė Gečaitė – pasaulio jaunimo čempionate tapo daugiausia metimų atrėmusia čempionato vartininke. Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ gretose tapo Lietuvos čempionato prizininke.

BALSUOTI galite čia

Varžybų rezultatai