Gintaras Cibulskis: „Jaučiam didžiulį palaikymą iš Lietuvos“

2017-06-17

gintaras cibulskisLietuvos vyrų rankinio rinktinės šiandien Osle laukia istorinis mūšis dėl teisės žaisti 2018 – ųjų metų Europos čempionate Zagrebe. Lietuvos rankininkai per jau sužaistas penkerias rungtynes yra iškovoję tris pergales ir patyrę du pralaimėjimus, lygiai tokioje pačioje situacijoje yra ir mūsų būsimi varžovai norvegai.

Lygiosios tolygu pergalei

Jeigu likus dviems turams iki Europos čempionato atrankos etapo pabaigos dar buvo pačių įvairiausių aritmetinių scenarijų, tai dabar situacija daugiau negu aiški. Pasaulio čempionai prancūzai jau yra užsitikrinę pirmąją vietą grupėje, o Lietuvos ir Norvegijos rinktinės tarpusavio rungtynėse grumsis dėl antrosios vietos. Kadangi Lietuva laimėjo pirmąsias tarpusavio rungtynes Vilniuje, tai reiškia, jog lygiųjų atveju antrąją vietą grupėje iškovotumėm mes. Renkant geriausią trečiąją visų grupių rinktinę yra skaičiuojami tik taškai iškovoti prieš pirmąsias dvi grupės komandas. Taigi, jeigu Lietuva ir Norvegija sužaidžia lygiosiomis, mes užimame antrąją vieta, o norvegai su 3 įskaitiniais taškais turi šansų patekti kaip geriausia trečia komanda.

Norvegai žaidžia lyg ant sparnų

Po gegužės 6 dieną patirto pralaimėjimo prieš prancūzus, norvegai daugiau pralaimėjimo kartėlio nepajuto, nors rungtyniavo net 4 mačus. Prieš prasidedant lemiamoms atrankos ciklo rungtynėms su Lietuvos ir Belgijos rinktinėmis, norvegai draugiškame turnyre iškovojo tris pergales įveikdami tokias komandas kaip Lenkija, Švedija ir Islandija. Nors paslapčia Lietuvos rankinio sirgaliai tikėjosi norvegų kluptelėjimo Belgijoje, tačiau ten norvegai sužaidė itin užtikrintai ir šeimininkus nugalėjo net 27:43. Vienintelis kiek guodžiantis faktas yra tas, jog per 9 dienas norvegams tai bus jau penktosios rungtynės ir jų baterijos taipogi jau gali būti kiek pasėdę.

Lietuvos rinktinės nuostoliai

Kaip ir rungtynėse su prancūzais Lietuvos rinktinėje nebus Tado Stankevičiaus ir Rolando Bernatonio, nors pastarasis tiesiog veržėsi rungtyniauti, tačiau medikų verdiktas buvo negailestingas. Toliašaudė Lietuvos artilerijos mašina bus priversta praleisti ir susitikimą Osle. Norvegijos sostinėje nėra ir dar vieno mūsų puolimo ginklo – rezultatyviausio Lietuvos rankinio lygos žaidėjo Valdo Drabavičiaus. Jau mače prieš prancūzus buvo neaiškumu ar galės rungtyniauti Valdas ir nors tą susitikimą jis atlaikė, tačiau juntami skausmai V. Drabavičiui užkirto kelią į Norvegiją. Vis dėlto, Artūras Juškėnas jau pademonstravo, jog sugeba atrasti naujų veiksmingų ginklų Lietuvos rinktinės arsenale. Mače su prancūzais puikiai pasirodė tiek po pertraukos sugrįžęs Augustas Strazdas, tiek pirmą kartą rinktinės marškinėlius apsivilkęs Laurynas Palevičius.

Gintaras Cibulskis: „Puikiai suvokiam rungtynių svarbą“

Jau nuvykus į Oslą pakalbinom rinktinės kapitoną ir tuo pačiu sielą Gintarą Cibulskį, kuris tikino, jog nors visi ir puikiai supranta rungtynių svarbą, tačiau kol kas stengiamasi per daug apie tai negalvoti: „Nuotaikos geros, daug juokaujame, palaikome vienas kitą, nesinori, jog jauni žaidėjai perdegtų. Puikiai suprantame rungtynių svarbą, tačiau apie jas tarpusavyje kol kas daug stengiamės nekalbėti. Geriau, kad jaudulys pasiektų jau tik prieš pat rungtynių pradžią.“

Pasirengimas rungtynėms anot Gintaro taipogi vyksta paprastai ir nuosekliai: „Peržiūrėsime savo klaidas rungtynėse su prancūzais, jas išanalizuosime ir stengsimės nekartoti.  Svarbu nuo pat rungtynių pradžios neleist norvegams atitrūkti, jeigu nepaleisime susitikimo pradžios, rungtynės gali pakrypti mums naudinga linkme. Visi jaučiame labai didelį palaikymą iš Lietuvos ir tai taipogi labai stipriai motyvuoja žengti tą istorinį žingsnį.“

 

Varžybų rezultatai