„Granitas“ nusileido Egiptui

2015-10-08

GranitasKetvirtadienį po poilsio dienos Pietų Korėjoje VI-ųjų pasaulio kariškių žaidynių (CISM) didžiojo ketverto rankinio komandos  pradėjo pusfinalio susitikimus.  Lietuvos rinktinės garbę Mungjonge ginantys Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai pusfinalyje susitiko su  Egipto kariškių rinktine.

Egipto nacionalinė komanda pastaraisiais metais  yra padariusi ženklų meistriškumo šuolį  ir šios šalies rankininkai yra įsitvirtinę pasaulio rinktinių  elite. Todėl nenuostabu, kad ir kariškių kolektyvas yra kietas riešutas visoms turnyro rinktinėms.

Idomumo dėlei dar reikia paminėti, kad dabartinis tarptautinės rankinio federacijos (IHF) prezidentas Hasanas Mustafa (Hassan Muostafa)  yra egiptietis ir jau ne vieną kadenciją. Tai dar kartą parodo, kodėl rankinis yra viena populiariausių sporto šakų Egipte.

Žaidynių  pusfinalio mačas tarp Lietuvos ir Egipto komandų pasibaigė įtikinamu rezultatu 37:24(19:11) Egipto kariškių naudai, patvirtinant aukščiau išsakytas mintis.

Mūsiškių gretose pasižymėjo Paulius Šarkauskas, pelnęs 7 įvarčius, Mindaugas Urbonas ir Vaidas Drevinskas po 4, Egidijus Morkūnas 3, Deividas Virbauskas 2, Aurimas Balčiūnas, Modestas Štarolis, Mindaugas Barzdenis ir Paulius Zėringis po 1.

Arabų tarpe taikliai žaidė Ahmed Abdelwahab (6 įv.), Mostafa Beshir (5 įv.), Hesham Aly (5 įv.), Mohamed Amer (4įv.), Mohab Khallaf (4įv.).

Antrame pusfinalyje šeimininkai Pietų Korėjos rankininkai grūmėsi su Kataro ekipa ir jai pralaimėjo santykiu 24:27(13:15).

Nugalėtojų Kataro kariškių komandoje išsiskyrė  Mosbah Sanai (8 įv.), Isak Omercevič (7 įv.), Mirza Kapič (2 įv.).

Šeimininkams Cheol Su Park pelnė 9 įvarčius, Hun Tea Jo -5.

Kovoje dėl 5-7 vietų  Omano rinktinė susitiko su Jungtinių Arabų Emiratų (JAE)  komanda ir ją  nugalėjo santykiu 32:19(19:7).

Penktadienį didžiojo ketverto komandoms poilsio diena, o finalai dėl bronzos ir aukso medalių vyks šeštadienį. Dėl bronzos medalių kausis Lietuvos ir Pietų Korėjos komandos, o aukso medalių likimą spręs Egipto ir Kataro ekipos.

Varžybų rezultatai