Griausmingas perėjimas Europos rankinio padangėje

2020-05-29

Norvegijos rankinio lyga dar niekada nebuvo sulaukusi tokios žvaigždės. Prancūzas Lucas Abalo sukirto rankomis su „Elverum“ klubu. Šis perėjimas nuaidėjo garsiai rankinio planetoje, nes prancūzo pasirinkimas buvo netikėtas.

abalo

L.Abalo palieka Paryžiaus „Saint-Germain“ ir keliasi į kuklesnę Norvegijos komandą. 35 metų rankininkas, vadinamas „Lucu Skywalkeriu“ dėl savo neįtikėtinų sugebėjimų išsilaikyti ore, laikomas vienu geriausių dešiniojo krašto žaidėjų pasaulyje nuo 2000-ųjų ir, be abejonės, įspūdingiausiai žaidžiančiu.

L.Abalo apdovanojimų kolekcija žiba auksu – jis laimėjo dvejas olimpines žaidynes, tris pasaulio čempionatus, trejas Europos pirmenybes su Prancūzijos rinktine, kuriai atstovavo 15 metų. 35 metų rankininkas planavo baigti karjerą Prancūzijos rinktinėje per Tokijo olimpines žaidynes, bet jos buvo perkeltos į 2021 metus, tad ir L.Abalo planas kautis dėl trečio olimpinio aukso nusikėlė. Jis taip pat yra laimėjęs rankinio Čempionų lygą su Ispanijos „Ciudad Real“.

Pastaruosius aštuonerius metus L.Abalo atstovavo Paryžiaus klubui, o jo perėjimas į Norvegijos ekipą tapo didele staigmena rankinio specialistams. Bet L.Abalo turi savų argumentų. Jis teigė, kad buvo įtikintas per pokalbius su klubo vadovu ir treneriu, be to, nacionaliniame lygmenyje Norvegijos rankinis yra labai stiprus, o jauna „Elverum“ komanda turi ambicijų Čempionų lygoje, kur žaidė kelerius pastaruosius metus, bet titulų nelaimėjo.

„Nors kiti klubai mane irgi kvietė, nusprendžiau prisidėti prie „Elverum“, – sakė L.Abalo. – Atstovaudamas PSG žaidžiau su „Elverum“ Lilehameryje 12 tūkst. žiūrovų akivaizdoje. Atmosfera, norvegų sirgalių palaikymas prisidėjo prie mano sprendimo. Tokias akimirkas norisi vėl patirti.“

 

Šaltinis: 15min.lt

Varžybų rezultatai