HC „Vilnius“ ir „Grifas“ šventė pergales rankinio lygoje

2021-03-20

Lietuvos rankinio lygos reguliariajam sezonui artėjant prie finišo jau aišku, kad lyderio vardą užsitikrino Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipa, tačiau intriguoja žemiau esančių komandų tarpusavo akistatos, stengiantis užimti palankesnę vietą prieš atkrintamąsias.

Šeštadienį vykusiose dvejose rungtynėse susitiko turnyrinės lentelės kaimynų poros. Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“ svečiuose pas HC „Uteną“ laimėjo rezultatu 47:19 (24:10), o tuo tarpu Šiauliuose viešėjęs HC „Vilnius “ taip pat išsivežė pergalę – 43:31 (18:13).

ute-gri4Solidi „Grifo“ pergalė

Turnyro lentelės kaimynai įprastai žaidžia apylygį žaidimą, tačiau vis stipresnį žaidimą demonstruojantys panevėžiečiai įrodė, kad gali sumesti beveik pusšimtį įvarčių.

Rungtynės prasidėjo apylyge kova, tačiau „Grifo“ rankininkai  pamažu tolo nuo aikštelės šeimininkų (2:1, 6, 3, 9:4). Rungtynių laikui įpusėjus panevėžiečiai pradėjo spurtuoti (12:7, 18:8, 22:9) taip rungtynių baigtį paversdami formalumu. Pirmasis kėlinys baigėsi pirmaujant „Grifo“ rankininkams –  24:10.

Antrame kėlinyje svečiai nurimti neketino ir vėl sparčiai didino atotrūkį (29:11, 34:14). Negana to, Panevėžio rankininkai spurtavo dar kartą, pasiekė savo įvarčių rekordą šiame sezone ir užbaigė rungtynes išvykoje solidžia pergale – 47:19.

„Rungtynes laimėjome gana nemažu skirtumu, stengėmės žaisti visi. Klaidų buvo, bet jas taisysime. O rungtynių planą įvykdėme“, – kuklinosi Panevėžio „Grifo“ žaidėjas Ąžuolas Adomonis.

„Šios dienos rungtynes vertinu labai blogai, net per daug blogai. Kiekvienose rungtynėse krentame vis į gilesnį dugną, komanda nebeturi užsidegimo. Nežinau, čia gal psichologinės  komandos bėdos kažkokios, kurias bandysime spręsti viduje patys“, – nusivylęs komandos pasirodymu buvo Utenos HC „Utena“ žaidėjas Justinas Nikitinas.

Utenos HC „Utena“: Kasparas Ubeika – 6, Mantas Zabulis ir Ernestas Nikitinas – po 4, Evaldas Morkvėnas – 2, Karolis Ubeika, Deividas Čipkus ir Justas Daujotis – po 1.

Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“:  Žilvinas Maslauskas – 15, Danielius Kairys – 7, Petras Očikas – 5, Amandas Šarkanas ir Ąžuolas Adomonis – po 4, Egidijus Narakas, Karolis Piragis, Linas Kaunas, Mindaugas Barzdenis ir Edvinas Šakalys –  po 2, Ignas Storukas ir Evaldas Vėta – po 1.

dub-vil2„Vilniaus“ pergalė Šiauliuose

Rungtynės Šiauliuose prasidėjo kaip vienodai pajėgių priešininkų kova, nė vienai komandai nepavyko nutolti nuo priešininko ir didžiąją laiko dalį rezultatas buvo apylygis (3:3, 8:8, 12:12). Tačiau 24-ąją minutę aikštelės šeimininkams nepasisekė – net trys žaidėjai tą pačią minutę buvo pašalinti 2 minutėms. Daugiau žaidėjų aikštelėje turėjęs „Vilnius“ savo persvara pasinaudojo ir išsiveržė į priekį (16:12). Pirmasis kėlinys baigėsi pirmaujant svečiams – 18:13.

Antrąjį kėlinį sostinės rankininkai pradėjo dviem sėkmingomis atakų serijomis po kurių komandas skyrė jau 10 įvarčių (26:16). Panašus skaičius įvarčių komandas skyrė didžiąją antrojo kėlinio dalį (27:17, 32:19, 33:23, 36:28, 40:30). Rungtynes rezultatu 43:31 laimėjo „Vilniaus“ rankininkai.

„Rungtynes pradėjome gana neblogai, išėjome į aikštelę užsivedę, pataikėme kelis įvarčius, surengėme geras atakas. Tačiau viskas pasikeitė, kai trys mūsų žaidėjai vienu metu buvo pašalinti 2 minutėms, vilniečiai pasinaudojo proga ir susikrovė saugesnę persvarą, o žaidėjams grįžus jautėsi disbalansas. Antrame kėlinyje vilniečiai dar kartą atitrūko savo geromis atakomis. Tai pradėjome gerai, bet po to išvarymo žaidimas nebesiklostė“, – neslėpė  Šiaulių  „SC Dubysa“ žaidėjas Rokas Lesčinskas.

„Pirmosios penkiolika rungtynių minučių vyko „ant kablio“ – sunkios, tačiau po kelių minučių išsiveržėme į priekį ir tada jau nebeatleidome žaidimo ir žaidėme iki rungtynių galo“, – teigė HC „Vilnius“ žaidėjas Airidas Petronis.

Šiaulių „SC Dubysa“: Rokas Lesčinskas – 6, Tomas Baliutavičius – 5, Ugnius Ivanovas, Aivaras Budrys, Justas Mielenis ir Donatas Stripeika – po 4, Paulius Liekys – 2, Gedvinas Jocas ir Džiugas Saliamoris – po 1.

HC „Vilnius“: Martynas Lapinskas ir Airidas Petronis – po 6, Martynas Žala ir Mindaugas Urbonas – po 5, Tautvydas Damašauskas ir Domantas Raudonius – po 4, Vaidas Drevinskas, Robertas Skobas ir Lukas Markaitis – po 3, Arminas Milaknis – 2, Šarūnas Mieliauskas ir Ignas Kuprevičius – po 1.

Artimiausios LRL rungtynės planuojamos jau kitą savaitgalį. Kovo 27 d. turėtų susitikti Kauno „Granitas-Karys“ su Alytaus „Varsa-Stronglasu“, o Klaipėdos „Dragūnas“ – su Šiaulių „Dubysa“. Kovo 28 d. planuojama dviguba – BHL ir LRL – kova tarp Klaipėdos „Dragūno“ ir VHC „Šviesos“.

Varžybų rezultatai