HC „Vilnius“ žengė žingsnį bronzos medalių link

2015-05-11

Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos mažajame finale, kuriame kaunasi dvi Vilniaus ekipos – VHC „Šviesa“ ir HC „Vilnius“, pirmasis mūšis buvo itin įtemptas ir kupinas emocijų. Visgi, su psichologija ir nervais šiek tiek geriau susitvarkė bei pergalę rezultatu 32:30 (12:12) šventė svečių teisėmis rungtyniavę HC „Vilnius“ atstovai.

Taigi, jie serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynės buvo itin atkaklios, o pirmaujanti (1 įvarčio skirtumu) komanda keitėsi daug kartų.

57 dvikovos minutę rezultatas dar buvo lygus – 29:29, tačiau netrukus puikiai sužaidė HC „Vilnius“ ekipa, laimėjusi atkarpą 3:0 (du įvarčius pelnė Martynas Žala ir vieną pridėjo Domantas Čuplinskas) ir išsiveržusi į priekį – 32:29. Paskutinės rungtynių sekundės buvo tik formalumas.

HC „Vilnius“ komandą į pergalę vedė Marius Panavas, įmetęs 9 įvarčius (1 iš 7 m), Martynas Žala pridėjo 7, Šarūnas Sakalauskas – 3, Jūris Aganauskas ir Tadas Padolskis – po 2, Martynas Lapinskas ir Kostas Plaušinaitis (1 iš 7 m) – po 1 įv.

„VHC Šviesa“ gretose 9 įvarčius įmetė Tomas Bernatavičius, 7 – Valdas Drabavičius, 6 (3 iš m) – Skirmantas Plėta, 5 – Lukas Balbierius, po 1 – Tadas Jurelevičius, Jovydas Jurašius ir Artūras Švilpa.

hcvilniusnew

Šarūnas Sakalauskas (HC „Vilnius“ žaidėjas): „Pačios rungtynės buvo labai atkaklios, kovingos. Juk derbis. Buvo kalbėta, kad bus atkaklios rungtynės ir varžovai tikrai neatsipalaiduos, neatiduos pergalės. Ruošėmės greitam jų puolimui. Daug dirbome, daug žiūrėjome rungtynių įrašų. Šiandien  susitikimo pradžia buvo sunki, nesusitvarkėme su Valdu Drabavičiumi. Vėliau padarėme pora keitimų, pakalbėjome minutės pertraukėlės metu, taip pat per pertrauką. Sustabdėme jų greitas atakas. Stengėmės branginti kamuolį, jo neprarasti , kadangi, kaip žinome, praradus kamuolį, „VHC Šviesos“ vyrai bėga  ir tada tik traukiame kamuolį iš vartų. Mes kovojome, labai norėjome laimėti. Šios dienos rungtynių mūsų pliusai – kovingumas, nepasidavėme, kovojome iki galo. Antrosios rungtynės taip pat bus atkaklios ir kovingos. Tikiuosi mums pasiseks, žinoma, nenoriu nuvertinti varžų, bet tikiuosi mes švęsime pergalę.“

Skirmantas Plėta („VHC Šviesa“ žaidėjas): „Prieš šį susitikimą labiau akcentavome savo žaidimą, kaip turime gintis ir kad turime savo stipriąsias puses, t. y. greitą puolimą. Tas pavyko tik pirmajame kėlinyje, o antrajame nepavyko. Pradžia buvo gera, po to neišnaudojome progų, prametėme iš gerų padėčių, tuo pačiu neatitrūkome ir nepasilengvinome sau tolimesnes rungtynių eigos. Antrajame kėlinyje visiškai neapsigynėme, praleidome 20 įvarčių. Manau ir varžovai buvo pasiruošę gerai žaisti prieš mus. HC „Vilnius“ ekipos rankininkai išnaudojo savo geras progas ir pelnė įvarčius. Rungtynės buvo tokios, kad kiekvienas įvartis galėjo pakreipti susitikimo eigą į vieną ar kitą pusę.  Laukia antroji kova, kurioje viskas spręsis.“

Antrosios rungtynės numatytos gegužės 12 dieną (antradienį) 19 val. HC Vilnius sporto salėje (Utenos g. 36).

Jei reikės trečiųjų rungtynių, jos vyks gegužės 16 d. (šeštadienį) 17 val. LEU sporto salėje.

Visas rungtynes tiesiogiai transliuos “SportoTV.lt”.

Priminsime, kad sezono metu šios komandos kovėsi permainingai: sezono pradžioje, kai dalis HC “Vilnius” žaidėjų buvo traumuoti, pergalę rezultatu 31:22 šventė išvykoje rungtyniavę “VHC Šviesa” atstovai, reguliariojo čempionato pabaigoje HC “Vilnius” svečiuose atsirevanšavo rezultatu 25:24.

Dar du kartus šios komandos susitiko Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybų ketvirtfinalyje. Komandos pasidalijo po pergale, tačiau dėl geresnio įvarčių santykio į pusfinalį pateko HC “Vilnius” (pirmose rungtynėse rezultatu 32:30 laimėjo svečiuose žaidęs HC “Vilnius”, antras rungtynes vos 1 įvarčio skirtumu – 29:28 laimėjo “VHC Šviesa“).

Vilniaus “VHC Šviesa” (10 pergalių, 8 pralaimėjimai) reguliariajame LRL čempionate užėmė penktąją vietą, HC “Vilnius” (10 pergalių, 8 pralaimėjimai) – šeštąją vietą.

Abi Vilniaus komandos tarpusavyje dėl medalių kaunasi pirmą kartą istorijoje.

Varžybų rezultatai