Į aštuntuką nepatekusi Lietuvos merginų rinktinė pasirodymą sėkmingai tęsia paguodos kovose

2018-06-30

Lietuvos merginų U18 paplūdimio rankinio rinktinei nepavyko patekti tarp 8 stipriausių Europos rinktinių. Lemiamas rungtynes grupės varžybose olandėms rezultatu 2:0 pralaimėję lietuvaitės sėkmingai tęsia pasirodymą paguodos kovose.

u18 Juodkalnijoj

Ankstyvą šeštadienio rytą Ulčino mieste Juodkalnijoje Lietuvos rinktinė žaidė paskutines grupės rungtynes su viena iš čempionato favoričių – Olandijos rinktine. Vakar vieną pergalę iškovojusi ir patyrusi vieną pralaimėjimą Lietuvos rinktinė pirmojo kėlinuko metu olandėms nusileido solidžiai (19:12), tačiau antrasis kėlinukas jau vyko lygiai. Tam, jog išaiškinti jo nugalėtoją prireikė net pridėtinio laiko, tačiau per jį sėkmingiau sužaidė olandės ir jos kėlinuką laimėjo 15:14, o rungtynes bendru rezultatu 2:0. Šiame susitikime lietuvaitėms dėl raudonos kortelės negalėjo padėti Aušra Šponė, o rezultatyviausiai žaidė 10 taškų surinkusi Rusnė Markinaitė.

Po šio pralaimėjimo Lietuvos U18 paplūdimio rankinio rinktinei liko kautis dėl 9-12 pozicijų kartu su Lenkijos, Italijos bei Prancūzijos rinktinėmis. Pirmąjį mačą su Lenkija Lietuvos merginų rinktinė sužaidė užtikrintai ir laimėjo rezultatu 2:0. Pirmajame kėlinuke lietuvės buvo pranašesnės rezultatu 15:12, o antrajame – 17:14. Šiame mače 10 taškų Lietuvos rinktinei pelnė Ugnė Kavalenkaitė.

Paskutinysis šeštadienio susitikimas Lietuvos merginų laukė su Italijos bendraamžėmis. Pirmąjį kėlinuką varžovėms mūsų rinktinė pralaimėjo 18:14, o antrojo kėlinuko metu jau kur kas geresnės buvo lietuvaitės. Jos atsitiesė ir šią 10 – ies minučių atkarpą laimėjo 20:14. Viską jau trečią kartą šiame čempionate lietuvaitėms reikėjo spręsti baudinių pagalba. Tokiose serijose jau užsigrūdinę mūsų rinktinės žaidėjos tiksliau realizavo savo metimus ir baudinių seriją laimėjo 7:4. Šiose rungtynėse rezultatyviausia Lietuvos žaidėja buvo Aušra Šponė, pelniusi 14 taškų. Čempionatą Lietuvos rinktinė užbaigs rytoj rungtynėmis su Prancūzijos rankininkėmis. Pergalė mūsų rinktinei užtikrintų 9 – ąją vietą, o viso čempionate varžosi 20 rinktinių.

Varžybų rezultatai