Į Baltijos lygos pusfinalį žengė trys Lietuvos klubai

2021-04-05

Savaitgalį finišavo Baltijos rankinio lygos (BRL) reguliarusis sezonas, po kurio paaiškėjo keturios stipriausios ekipos, susigrumsiančios finalo ketverte.

Vilniuje santykius aiškinosi sezono lyderiai

Vilniuje santykius aiškinosi sezono lyderiai – „Šviesa“ nuotr.

Sezonas buvo paveiktas pandemijos ir iš turėjusių įvykti net 132 mačų buvo sužaisti 62, tačiau tai nesutrukdė pratęsti varžybų. Latvijos klubai nerado galimybių keliauti į Latviją bei Estiją, todėl didžioji dalis techninių pralaimėjimų buvo skirta būtent šios šalies komandoms.

Dar prieš paskutiniąsias reguliariojo sezono kovos buvo aiškios visos keturios finalo ketverto dalyvės bei reguliaraus sezono nugalėtojas. Tarp stipriausių 4 klubų pateko Vilniaus „Šviesa“, Klaipėdos „Dragūnas“, Alytaus „Varsa“ ir Pelvos „Serviti“.

Savaitgalį trimis taškais kelionės į Estiją metu savo taupyklę papildė „Dragūnas“, kuris šeštadienį 26:26 sužaidė su „Viljandi“ rankininkais, o sekmadienį 30:29 pranoko „Kehra/Horizon“ klubą. Klaipėdiečiai viso surinko 34 taškus ir reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą.

Su „Tapa“ klubu šeštadienį turėjusiai žaisti „Šviesai“ buvo įskaityta techninė pergalė, kadangi varžovų klube buvo užfiksuoti teigiami koronaviruso atvejai. Sekmadienį vilniečiai namuose 31:28 pranoko vienus lygos lyderių „Serviti“ rankininkus. Vilniaus klubas su 40 taškų liko pirmas, o estais su 35 – antri.

„Varsos“ klubo sėkmė mače su „Serviti“ nelydėjo. Alytiškiai namuose 23:28 turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Sekmadienį Alytaus klubas turėjo žaisti su „Tapa“, tačiau kaip ir „Šviesai“, alytiškiams buvo įskaityta techninė pergalė 10:0. „Varsa“ surinko 32 taškus ir užėmė ketvirtąją vietą.

Be taškų savaitgalis Estijoje baigėsi Kauno „Granitui-Kariui“, kuris šeštadienį 21:31 nusileido „Kehra/Horizon“ klubui, o sekmadienį 26:37 turėjo pripažinti ir „Viljandi“ klubo pranašumą. Kauniečiai su 26 taškais finišavo šeštoje vietoje.

BRL lygos pusfinalyje susitiks pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusi „Šviesa“ ir ketvirti likę „Varsos“ rankininkai, o trečią vietą užėmęs „Dragūnas“ surems ginklus su antroje pozicijoje finišavusia „Serviti“ komanda. Finalo ketverto varžybos vyks jau kitą savaitgalį Klaipėdoje.

Varžybų rezultatai