Į BHL atkrintamąsias varžybas pateko trys Lietuvos klubai

2022-03-07

Baltijos rankinio lygoje (BHL) baigėsi reguliarusis sezonas, kuriame žaidė trylika komandų – po penkias iš Lietuvos ir Estijos ir trys iš Latvijos. Pirmąsias dvi vietas iškovojusios Estijos „Viljandi“ ir „Serviti“ komandos iškovojo tiesioginius kelialapius į finalinį ketvertą. 3-6 vietas užėmusios ekipos dėl vietos finaliniame ketverte kovos ketvirtfinaliuose. Į ketvirtfinalius pateko trys Lietuvos klubai.

Sviesa_Vilnius_2

3 vietą reguliariajame sezone užėmė Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Per 24 rungtynes „Šviesa“ surinko 33 taškus. Paskutiniame reguliariojo sezono ture „Šviesa“ 32:22 nugalėjo į 7 vietą nukritusį „Vilniaus“ klubą. „Vilnius“ ilgą laikė laikėsi 6 pozicijoje, kuri garantavo vietą atkrintamosiose, tačiau per paskutinis keturis turus iškovojo vos tašką ir prarado galimybę varžytis ketvirtfinalyje. Rezultatyviausiai „Šviesos“ komandoje žaidė Šarūnas Ugianskis, pelnęs 7 įvarčius, Tomas Bernatavičius įmetė 5 įvarčius. „Vilniaus“ ekipai po 6 įvarčius pelnė Vaidas Drevinskas ir Martynas Žala.

4 vietą reguliariajame sezone su 29 taškais užėmė Kauno „Granito“ rankininkai. Įtakos turnyrinėje lentelėje jau neturėjusiose rungtynėse kauniečiai savaitgalį pralaimėjo Estijos klubams. Šeštadienį „Granitas“ 21:26 turėjo pripažinti Kehros „Horizon“ pranašumą. Šeimininkams po 4 įvarčius pelnė Karolis Dambrauskas ir Paulius Šarkauskas. Sekmadienį „Granitas“ 19:30 neprilygo Pylvos „Serviti“. Pijus Eiva pelnė 6 įvarčius.

5 pozicijoje finišavo Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. BHL čempiono titulą ginantis „Dragūnas“ iškovojo 28 taškus. Estijoje savaitgalį viešėję klaipėdiečiai šeštadienį 34:29 įveikė „Tapa“ komandą. Nugalėtojams ukrainietis Danylo Hlušakas pelnė 10 įvarčių, po 6-is įmetė Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus. Sekmadienį „Dragūnas“ 22:29 pralaimėjo reguliariojo sezono nugalėtojui „Viljandi“ klubui. Ignas Savičius pelnė 6 įvarčius, D. Hlušako sąskaitoje 5 įvarčiai.

Varsa_Serviti_1

Skambiu akordu šį sezoną su BHL atsisveikino Alytaus „Varsos“ rankininkai. 8 vietą užėmę alytiškiai namuose 37:32 nugalėjo lygos lyderio poziciją po šio pralaimėjimo praradusį „Serviti“ klubą. Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo 13 įvarčių pelnęs Nedas Buronko. Deividas Eidokonis pelnė 7 įvarčius. Paskutinėse sezono rungtynėse „Varsa“ sužaidė lygiosiomis 25:25 su estų „Horizon“ ekipa. N. Buronko ir D. Eidukonis pelnė po 8 įvarčius.

Paskutinį kelialapį į ketvirtfinalį iškovojo Duobelės „Tenax“ rankininkai. „Tenax“ surinko 27 taškus – tiek pat, kaip ir „Vilniaus“ klubas, tačiau tarpusavio rungtynėse latviai vilniečius nugalėjo abu kartus.

Į rezultatyviausių žaidėjų penketuką pateko net trys lietuviai. Antrą vietą su 164 įvarčiais užėmė V. Drevinskas iš „Vilniaus“ klubo. „Varsos“ atakų lyderis N. Buronko įmetė 156 įvarčius ir yra trečias rezultatyviausiųjų sąraše. Ketvirtas liko Martynas Lapinskas iš „Vilniaus“ ekipos, kurio sąskaitoje 148 įvarčiai.

BHL ketvirtfinalyje „Šviesa“ susitiks su Duobelės komanda, o „Granitas“ žais su „Dragūnu“. Ketvirtfinaliai vyks kovo 26-27 ir balandžio 2-3 d. Finalinis ketvertas, kuriame paaiškės stipriausia Baltijos šalių rankinio komanda vyks balandžio 23-24 d.

BHL atkrintamosios poros

 

BHL turnyrine lentele

 

 

 

 

Varžybų rezultatai