Į kitą moterų pasaulio čempionato atrankos etapą keliauja Šveicarija, Baltarusija, Makedonija, Slovaikija ir Islandija

2018-12-03

Pergale pasirodymą pasaulio čempionato atrankoje baigusios Lietuvos rankininkės į kitą etapą nepateko. Nors palankiai susiklosčiusios aplinkybės mūsų rinktinei leido užimti antrąją vietą grupėje, tačiau mūsiškių rezultatas tarp visų antrųjų grupių komandų buvo prasčiausias.sveicarės

Dvi komandos į kitą planetos pirmenybių etapą pateko iš ketvirtosios grupės. Ten pirmos liko Makedonijos rankininkės, kurios iškovojo visas tris pergales ir surinko 6 taškus. Antros grupėje liko islandės, kurios nors ir nusileido tarpusavio rungtynėmis Makedonijos rinktinei, tačiau turkes įveikė net 36:23, o Azerbaidžano rinktinę tiesiog nušlavė rezultatu 49:18. Rungtynių metu su Azerbaidžanu islandės jau žinojo kokiu rezultatu joms reikalinga pergalė ir ją pasiekė. Islandės liko antros su keturiais taškai bei įspūdingo įvarčių santykiu (+36).

Ši islandžių pergalė atėmė kelialapį į kitą etapą iš Ukrainos rinktinės, kuri antrąją vietą užėmė pirmoje atrankos grupėje. Ukrainietės į priekį praleido tik visas rungtynes laimėjusias slovakes. Ukrainos moterų rinktinė taip pat įspūdingai rezultatais įveikė savo varžoves – Kosovą 44:19, o Izraelį 35:25, tačiau jų įvarčių santykis buvo kiek prastesnis nei islandžių (+31).

Iš trečiosios grupės į kitą etapą pateko visas pergales iškovojusios baltarusės. Jos įveikė graikes, portugales bei itales. Nors graikės ir sugebėjo iškovoti pergales per likusius du mačus, tačiau jų įvarčių santykis buvo netgi neigiamas (-5), kadangi baltarusėms nusileido net 18:28, o portugalės įveiktos minimalia persvara 16:15,  italės 23:19.

Lietuvos rinktinės rezultatas tarp visų antrųjų rinktinių prasčiausias, kadangi mūsų rinktinė antrąją vietą užėmė iškovojusi vos vieną pergalę. Pirmosiose rungtynėse minimaliai nusileista pirmąją vietą grupėje užėmusioms šveicarėms (21:20), vėliau patirta labai skaudi nesėkmė prieš Farerų salas (25:21) ir tik trečiąją varžybų dieną įveiktos suomės (34:25). Nors antroji vieta ir neleido patekti į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą, tačiau ateityje leis atsidurti aukštesniuose burtų krepšeliuose.

Šioje atrankoje Lietuvos rinktinei daugiausiai įvarčių pelnė Marija Gedroit (14), Greta Kavaliauskaitė (13), Brigita Ivanauskaitė (12) bei Audinga Kniubaitė (11). Dvi debiutantės Akvilė Tolvaišaitė ir Ugnė Kavalenkaitė taip pat sulaikė savojo šanso.  Ugnė Kavalenkaitė visose trijose rungtynėse metė po įvartį, o Akvilė Tolvaišaitė savo pirmąjį įvartį pelnė į suomių vartus. Pirmuosius savo įvarčius atstovaujant Lietuvos rinktinę pelnė ir Austėja Rimkutė, kuri pirmąjį savo įvartį pelnė susitikime su Farerų salomis, o į suomių vartus kamuolį siuntė net keturis kartus.

Varžybų rezultatai