Į LRF taurės finalą pateko Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Eglės“ rankininkės

2022-02-26

Prasidėjo Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro finalinis ketvertas. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje dėl „7Bet LRF taurės“ kovoja keturi vyrų ir keturi moterų klubai. Pirmosios kelialapius į finalą išsidalijo moterų komandos.

Zalgiris_Garliava_2

Pirmose pusfinalio rungtynėse susitiko titulą ginanti Kauno rajono „CASCADA – HC Garliava“ ir Kauno „ACME-Žalgiris“. Praėjusių metų taurės finalininkių dvikovoje šįkart stipresnės buvo „Žalgirio“ rankininkės. „Žalgiris“ iškovojo pergalę 33:26 (18:13) ir atsirevanšavo „Garliavos“ komandai, kuri taurę buvo laimėjusi dvejus pastaruosius metus iš eilės.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Dovilė Ilčiukaitė, pelniusi 9 įvarčius, 8 įvarčius prie pergalės pridėjo Audinga Kniubaitė. „Garliavos“ komandai Karolina Sparnauskaitė pelnė 8-is, Mantė Voskresenskaja 7 įvarčius.

Zalgiris_Garliava_Skarbalius„Pasisekė mums apsiginti, o puolime buvo neblogų momentų, kai žaidėjos tarpusavyje gerai bendradarbiavo. Jeigu mūsų kombinacijos nepavykdavo, tai žaidėjos rasdavo tęsinį improvizuodamos. Stringančios kombinacijos puolime buvo mūsų problema. Tikimės rytoj finale jas ištaisyti. Didelis mūsų pliusas yra patirtis. „Žalgirį“ papildė Dovilė Ilčiukaitė, kuri 3 metus žaidė užsienyje, komandą papildė praėjusio sezono pabaigoje profesionaliame Ispanijos klube žaidusi Audinga Kniubaitė. Tai yra didelė parama komandai“, – sakė paskutinį kartą 2018 m. LRF taurę laimėjusio „Žalgirio“ treneris Antanas Skarbalius.

„Varžoves pranokome fiziniu pasirengimu ir surengėme daugiau greitų atakų. Turime šiek tiek daugiau patirties ir tai buvo pagrindiniai faktoriai, lėmę pergalę. Nors iš šono stebint gali atrodyti, kad buvo gan lengva pergalė, bet aikštelėje kova virė iki pabaigos. Stengėmės kiekvieną ataką užbaigti įvarčiu. Nes jeigu neįmeti tu, įmeta tau. Stengėmės palaikyti tempą iki rungtynių pabaigos, nežiūrėdamos į tą persvarą, ką turėjome“, – teigė geriausia „Žalgirio“ rankininke pusfinalyje išrinkta D. Ilčiukaitė.

Egle_Dragunas_1

Kitame pusfinalyje Vilniaus „Eglės“ rankininkės užtikrintai 39:27 (21:14) nugalėjo turnyro šeimininkę Klaipėdos „Viesulo SC – Dragūno“ komandą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausios buvo po 7 įvarčius įmetusios Inesa Verbovik ir Rita Repečkaitė. Klaipėdiečių gretose Samanta Klovaitė pelnė 7 įvarčius, Austėjos Rimkutės sąskaitoje 5 įvarčiai.

„Mes greičiau suradome savo žaidimą. Tokiose arenose daugeliui rankininkių yra iššūkis žaisti, nes mes nesame pratę prie tokių erdvių. Todėl pirmos minutės buvo nervingos. Po to sekė keli atremti metimai, pagavome savo žaidimo ritmą ir viskas susiklostė taip, kaip mes patys ir tikėjomės. Žaidimu esu patenkintas, džiugina ir tai, kad rungtynių pabaigoje galėjome pataupyti pagrindines žaidėjas ir leidome joms pailsėti prieš finalą. Šiandien vakare analizuosime finalo varžovių žaidimą pusfinalyje. Jis nustebino dideliu skirtumu. Nes kiekvieną kartą, kai susitinka „Žalgirio“ ir „Garliavos“ komandos, verda ypatinga arši kova. Tikėjausi artimesnio skirtumo. Bet „Garliava“ nesumetė savo metimų ir tai „Žalgiriui“ davė didelį impulsą atitrūkti“, – sakė „Eglės“ komandos treneris Karolis Kaladinskas.

Paskutinį kartą taurės turnyro finale „Žalgirio“ ir „Eglės“ rankininkės susitiko prieš trejus metus. 2019 m. pergalę 34:32 iškovojo ir taurę laimėjo „Eglės“ komanda.

Šeštadienį vyks ir vyrų turnyro pusfinaliai. Praėjusių metų taurės laimėtojai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pusfinalyje susitiks su Vilniaus „Amber“, o Kauno „Granitas-Karys“ rungtyniaus su Vilniaus „Šviesa“.

Žiūrovai finalinio ketverto rungtynes „Švyturio“ arenoje gali stebėti nemokamai. Visas rungtynes rodo „Sport1“ televizija.

„7Bet LRF taurės“ finalinio ketverto tvarkaraštis:

Vasario 26 d. (šeštadienis)
17:00 Kauno „Granitas – Karys“ – Vilniaus „Šviesa“
19:00 Klaipėdos „Dragūnas“ – Vilniaus „Amber“

Vasario 27 d. (sekmadienis)
13:00 moterų turnyro finalas
15:30 vyrų turnyro finalas

Virginijos Kesminės nuotraukos

Varžybų rezultatai