Į LRF taurės pusfinalį žengė „Šviesa“, „Ąžuolas“-KTU ir „Vilnius“

2019-12-09

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybose paaiškėjo 3 pusfinalio dalyvės. Po savaitgalį sužaistų rungtynių tarp keturių stipriausių ekipų žengė HC „Vilnius“, Kauno „Ąžuolas“-KTU bei Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipos.

antanavičius bučinskas

Itin atkakli kova vyko Kaune, kur atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes žaidė Alytaus „Varsa-Stronglasas“ ir „Ąžuolas“-KTU. Alytiškiai pirmąsias rungtynes buvo laimėję 3 įvarčių persvara – 32:29, tad Kauno klubui reikėjo panaikinti šį deficitą.

„Ąžuolas“-KTU keliskart jau pirmajame kėlinyje buvo susikūręs reikiamą persvarą, tačiau iki pertraukos jos neišsaugojo. Po pirmojo kėlinio kauniečiai pirmavo vos vienu įvarčiu – 15:14.

Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu ir įpusėjam jam turėjo 6 įvarčių persvarą – 26:20, Drausmingai susitikimo pabaigą sužaidęs Kauno klubas išsaugojo pakankamą pranašumą (34:28) ir žengė į finalinio ketverto varžybas.

Kitai Kauno ekipai antrosiose rungtynėse savojo deficito panaikinti nepavyko. „Granitas-Karys“ Vilniuje patyrė nesėkmę 26:30, tačiau antrajame mače taip pat turėjo realias galimybes iškovoti kelialapį į kitą etapą.

Jau pirmajame kėlinyje „Granitas-Karys“ keliskart buvo susikūręs reikiamą pranašumą, o po 30 minučių kovos pirmavo 16:13. Antroje rungtynių dalyje kauniečiai taip pat visą laiką išlaikė persvarą, tačiau jos auginti neįstengė. Likus minutei „Granitas-Karys“ dar pirmavo 25:22, tačiau rungtynes laimėjo 2 įvarčiais – 26:24 ir į kitą etapą žengė „Šviesa“.

Mažiausiai intrigos laukti buvo galima antrajame HC „Vilniaus“ ir HC „Amber“ ekipų mače, kadangi pirmąsias rungtynes „Vilnius“ laimėjo net 8 įvarčiais – 33:25.

Nepaisant didelio deficito, „Amber“ metė iššūkį savo varžovams ir jau pirmoje rungtynių pusėje buvo susikūrę 8 įvarčių persvarą – 19:11, o kėlinį laimėjo rezultatu 19:12/

Antrajame kėlinyje skirtumas kartą vėl buvo šoktelėjęs iki 8 įvarčių (20:12 ir 21:13), tačiau tuomet HC „Vilnius“ ėmė mažinti savąją atsilikimą. Galiausiai „Vilniaus“ ekipa sugebėjo galutinai panaikinti „Amber“ turėtą pranašumą ir rungtynes baigti lygiosiomis – 31:31.

Paskutinioji pusfinalio komanda paaiškės, kai antrąsias rungtynes sužais Klaipėdos „Dragūnas“ ir Klaipėdos „CSC Telecom Mėmelis“. Pirmąjį mačą „Dragūnas“ laimėjo 44:28, tad didelių klausimų šioje poroje nebėra likę.

Varžybų rezultatai