Į pasaulio čempionato finalą žengė Danijos ir Švedijos rinktinės

2021-01-30

2021 metų pasaulio rankinio čempionatas Egipte pasiekė finišo tiesiąją. Po penktadienį sužaistų pusfinalių paaiškėjo, kad didžiajame finale sekmadienį susikaus Danijos ir Švedijos rankininkai.

palickaPirmieji tokią teisę užsitikrino Švedijos rankininkai, kurie į pirmenybių finalą žengė po 20 metų pertraukos. Pusfinalyje švedai 32:26 (16:13) palaužė be kelių savo žaidėjų likusią Prancūzijos rinktinę.

Pusfinalyje prancūzai vertėsi be Luka Karabatičiaus ir Timothey N’Guessano, kurie ketvirtfinalio mače su vengrais patyrė traumas.

Jau nuo mačo pradžios solidžiau atrodė švedai, kurių vartus puikiai prižiūrėjo Andreasas Palicka. Puikiai puolime žaidusi Švedijos rinktinė dar iki pertraukos susikūrė apčiuopiamą pranašumą  – 16:13.

Prancūzai vartuose išbandė abu savo vartininkus Vincentą Gerrardą ir Yanną Genty, tačiau nei vienas gelbėti savo ekipos nuo tikslių varžovų metimų neįstengė. Po truputį vis persvarą didinę švedai finišavo užtikrintai ir žengė į finalą – 32:26.

Švedijos rinktinėje vėl nesustabdomas buvo Hampusas Wanne, kuris įmetė net 11 įvarčių, Danielis Peterssonas pridėjo 6, Jonathanas Carlsbogardas – 4.

Prancūzijos gretose išsiskyrė 5 įvarčius įmetęs Hugo Descatas,  Nedimas Remili pridėjo 4,  Ludovicas Fabregas – 3.

Kitame pusfinalyje abiems ekipoms geriau sekėsi pulti nei prižiūrėti savuosius vartus ir po permainingos kovos danai 35:33 (18:16) pranoko Ispanijos rinktinę.

Pergalę pasiekusi Danijos rinktinė sieks apginti prieš 2 metus iškovotą planetos čempionų titulą.

Danai pirmavo šiose rungtynėse visą antrąjį mačo kėlinį, tačiau ispanai varžovams nė karto taip ir neleido pabėgti toliau.  Didžiausia persvara, kurią buvo pavykę susikurti pasaulio čempionams, siekė 4 įvarčius.

Pačioje mačo pabaigoje ispanams po Danielio Dujšabaevo metimo pavyko priartėti maksimaliai (33:34), tačiau išlyginti rezultato taip ispanai ir neįstengė, o danų pergalę paskutinėmis sekundėmis įtvirtino Lasse Svanas – 35:33.

 

Danams šiame mače 12 įvarčiu surinko rinktinės žvaigždė Mikkelis Hansenas, 7 pridėjo Magnusas Jensenas, po 4 įmetė Mathiasas Gidselas ir Mortenas Olsenas.

Ispanijos rinktinei D.Dujšabaevas surinko 7 įvarčius, Trejo Figureas pridėjo 6, Jorge Maqueda – 5.

Dėl trečiosios vietos Prancūzijos ir Ispanijos rinktinės sekmadienį susitiks 15.30, o Danija ir Švedija dėl aukso kausis 18.30.

Varžybų rezultatai