Į pasaulio čempionato finalą žengė Nyderlandų ir Ispanijos rinktinės

2019-12-13

Pasaulio moterų rankinio čempionate Japonijoje paaiškėjo finalo dalyvės. Pusfinalyje įveikusios savo varžoves į finalą žengė Nyderlandų ir Ispanijos rinktinės.

nyderlandų rinktinė

Itin dramatiškai susiklostė pusfinalis tarp Rusijos ir Nyderlandų rinktinių. Iki tol visas pergales iškovojusios Rusijos rankininkės turėjo pripažinti varžovių pranašumą. Visų rungtynių metu nė vienai iš komandų nepavyko atitrūkti ir viskas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje.

Pradėjus tiksėti paskutinei rungtynių minutei rezultatas buvo lygus (32:32), tačiau Nyderlandų rinktinę tiksliu metimu į priekį išvedė  Laura van den Heijden – 33:32. Paskutinioji Rusijos rinktinės ataka jau buvo nesėkminga ir pirmąjį pralaimėjimą čempionate patyrusi Rusija tenkinsis kova dėl bronzos.

Kitame pusfinalyje tokios didelės intrigos nebuvo. Nors po pirmojo kėlinio tarp Ispanijos ir Norvegijos rinktinių rezultatas buvo lygus (13:13), tačiau antroje susitikimo dalyje ispanės atrodė šviežesnės ir susikūrė solidų pranašumą bei ramiai užbaigė rungtynes. Pusfinalio mačą ispanės laimėjo 28:22. Kol kas didžiausias ispanių pasiekimas pasaulio čempionatuose buvo iškovoti bronzos medaliai, tad pusfinalyje palaužusios norveges, jos jau pagerino savo geriausią pasiekimą.

Nė viena iš sekmadienį finale žaisiančių komandų dar nėra iškovojusi planetos pirmenybių aukso.

Rungtynėse dėl 5-osios vietos Juodkalnija 28:26 nugalėjo Serbiją, o kovoje dėl 7 pozicijos Švedija 35:24 nepaliko vilčių vokietėms.

Varžybų rezultatai