I vyrų rankinio lyga: finalinio ketverto varžybos – Klaipėdoje

2015-04-22

Į Lietuvos vyrų rankinio čempionato I-osios lygos varžybų finalinį ketvertą prasibrovė Panevėžio “KKSC-Grifas“, Kauno LSU FRK „Atletas-Gaja“, Klaipėdos „Viesulo sporto centras-Dragūnas-Universitetas” ir Molėtų SK „Molėtai“. Lemiamos dvikovos vyks ateinantį savaitgalį (šeštadienį ir sekmadienį) Klaipėdos Kūno kultūros ir rekrecijos centro sporto salėje (Taikos pr. 61A).

Balandžio 25 d. (šeštadienį) vyks pusfinalio susitikimai: 14 val. Panevėžio “KKSC-Grifas“ susitiks su Kauno LSU FRK „Atletas-Gaja“, 16 val. susikaus Klaipėdos „VSC-Dragūnas-Universitetas“ ir Molėtų SK „Molėtai“.

Balandžio 26 dieną (sekmadienį) nuo 12 val. dėl trečiosios vietos kausis pusfinalį pralaimėjusios komandos, nuo 14 val. vyks didysis finalas dėl čempionų laurų. Čia jau susitiks pusfinalių laimėtojos.

Dėl patekimo į finalinio ketverto varžybas vyko itin nuožmios dvikovos. Itin daug jėgų ketvirtfinalyje išeikvojo klaipėdiečiai ir molėtiškiai. Šios komandos savo varžovus ketvirtfinalyje įveikė po trijų mūšių.

Ketvirtfinalyje – karšti mūšiai su pratęsimais

Klaipėdos „VSC-Dragūnas-Universitetas” ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių rezultatu 2:1 po nervų karo laimėjo prieš Šalčininkų “Sokol” ekipą. Pirmosios ketvirtfinalio rungtynės, vykusios Klaipėdoje, baigėsi šeimininkų pergale rezultatu 36:31 (16:16), antroje dvikovoje Šalčininkuose baigėsi “Sokol” komandos revanšu – 31:26 (15:12). Lemiamoje dvikovoje šaltakraujiškiau ir tiksliau rungtyniavo bei kelialapį į finalinio ketverto varžybas iškovojo klaipėdiečiai – 40:31 (19:12).

Dar didesnės intrigos virė tarp Molėtų SK „Molėtai“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) komandų. Pirmoji dvikova baigėsi namuose rungtyniavusių molėtiškių pergale – 33:30 (13:14), antroje akistatoje laikinojoje sostinėje jau atsirevanšavo kauniečiai – 32:29 (13:12). Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse virė bekompromisė kova: po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 27:27 (16:14). Tad nugalėtojui išsiaiškinti prireikė pratęsimo. Čia iki paskutinių sekundžių liejosi emocijos ir virė tikras nervų karas. Visgi, pergalingą įvartį paskutinę akimirką įmetė ir molėtiškiams pergalę išplėšė Karolis Antonavičius. Jis lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse iš viso įmetė net 11 įvarčių (1 iš 7 m).

Kitos dvi finalinio ketverto dalyvės: Panevėžio “KKSC-Grifas“ ir Kauno LSU FRK „Atletas-Gaja“ ketvirtfinalyje vargo turėjo mažiau: savo varžovus įveikė sausu serijos rezultatu – 2:0. Panevėžiečiai dukart (40:30 ir 39:32) nugalėjo Elektrėnų „RK Energiją-ESSM”, o Kauno LSU FRK „Atletas-Gaja“ dukart (32:21 ir 45:42, tiesa antrojoje ketvirtfinalio dvikovoje kauniečiai pergalę išplėšė tik po pratęsimo) įveikė LEU-VHC-SM „Tauras” ekipą.

Varžybų rezultatai