Įdomiausi Lietuvos rankininkų tarpsezonio perėjimai

2015-08-13

Straipsnio autorius: Gediminas Mačiulaitis

Vasara ne tik atostogų metas, tačiau ir puiki galimybė pamatyti naujas šalis ar aplankyti seniai matytas, tad galimybių krautis daiktus kelionėms apstu. Tiesa, sportininkų gyvenime vasarą lagaminus kartais tenka krautis ne kelioms savaitėms, o keliems metams ir ne tam, kad atostogauti.

Žvilgtelkime į rankinio padangę ir įvertinkime, kurių Lietuvos rankinio atstovų lauks didžiausi iššūkiai naujose komandose. Penki, mano galva, įdomiausi vasaros perėjimai turintys lietuvišką atspalvį. Pirmiausia, du perėjimai į Čempionų lygos klubus. 

  1. Aidenas Malašinskas: Iš karštosios Ispanijos į “karštąją” Ukrainą

Aidenas Malašinskas iš Puerto Sagunto Fertiberia (ESP) – į Zaporožės „Motor“ (UKR, Čempionų lyga)

28-29-malasinskas-y-nacho-plaza-desnivelan-un-partido-igualadoVienas rinktinės lyderių A. Malašinskas keliasi arčiau Lietuvos ir atstovaus Ukrainos čempionams – Zaporožės „Motor“ klubui, kuris ir šiemet rungtyniaus Čempionų lygoje. Žinant A. Malašinsko galimybes ir patirtį, net neabejojama, kad šis žaidėjas bus svarbus Ukrainos ekipai. Prisiminkime, stiprioje Ispanijos lygoje A. Malašinskas, per 30 rungtynių įmetė 177 įvarčius ir užėmė trečiąją vietą rezultatyviausių žaidėjų sąraše. Laukiame jo įvarčių ir Čempionų lygoje. Didelė tikimybė, kad rungtyniaujant tarp tokių galingų pasaulinio lygio „metikų“, kaip S.Burka, S.Šelmenko, B.Puchovskij, linijos žaidėjų D.Doroščuk, A.Ševelev ir kt., treneris Aidenui skirs rolę, būtent šiems žaidėjams sudaryti galimybes atakuoti į vartus. Tačiau visi, pažistantys Aideno žaidimą, neabejoja, kad jis galimybes pasižymėti įvarčiais turės ir pats. „Motor“ į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas bandys prasimušti rungtyniaudama silpnesniajame minėto turnyro divizione.

  1. Povilas Babarskas: iš Austrijos pas aludarius į Slovėniją

Povilas Babarskas iš Bregenz HB (AUT) – į Pivovarna Laško Celjė (SLO, Čempionų lyga)

Povilas-Babarskas-jubelt-ueber-den-klaren-500x751Povilo nelauks tokia tolima kelionė kaip A. Malašinsko. Užteks persikelti iš Austrijos į kaimyninę Slovėniją. Tiesa, kalbant apie kokybinį šuolį, šis turėtų jaustis labai stipriai. Visų pirma, nuo šiol tokių komandų kaip THW Kiel, MKB Veszprem ar Paris Saint German žaidimą bus galima stebėti ne per televizorių, o esant aikštėje. Slovėnų klubas, bent jau namų „Zlatorog“ arenoje, turėtų būti rimtas riešutas daugumai Čempionų lygos ekipų, o P. Babarskas bus šio kolektyvo dalis. Beje, Povilas jau pažįsta Celjės areną, kadangi prieš septynerius metus su Lietuvos jaunimo rinktine šioje arenoje rungtyniavo Europos čempionato atrankos turnyre. Dabar likimas vėl atvedė į šiuos nuostabius sporto rūmus. Taigi dar vienas lietuvis keliasi į Čempionų lygą. Turėtų būti įdomu sekti šio žaidėjo pasirodymus kovoje su geriausias Europos klubais. 137 pelnyti įvarčiai praėjusiame sezone Austrijoje leidžia tikėtis aktyvaus šio rankininko pasirodymo ir Slovėnijos ekipoje.

  1. Gerdas Babarskas: į Vokietiją

Gerdas Babarskas iš Moser Medical UHK Krems (AUT) – į SG BBM Bietigheim (GER)

Gerdas_BabarskasBroliai Babarskai šiemet lyg susitarę keičia ekipas ir palikę Austrija važiuoja į kaimynines šalis. Jaunesnysis iš brolių keliasi į Vokietiją. Tiesa, keliasi į antrąją pagal pajėgumą šios šalies lygą, tačiau jaunajam lietuviui tai bus puiki proga parodyti ko yra vertas ir pritraukti Bundeslygos klubų dėmesį. Juolab ir jo naujasis klubas šiemet žaidė aukščiausiame divizione, tad be jokių abejonių keliami tikslai – sugrįžti į Bundeslygą. G. Babarskui praėjusiame sezone kiek pritrūko, kad pagal pelnytus įvarčius pasivytų savo brolį, tačiau 132 tikslūs metimai yra geras rezultatas šiam jaunam žaidėjui. Beje, Bietigheime Gerdas pusiau krašto pozicijoje pakeis Romą Kirveliavičių, kuris praeitame sezone rungtyniavo šioje komandoje.

  1. Jonas Truchanovičius: būsi trečias

Jonas Truchanovičius iš „Dragūnas“ Klaipėda – į Union Juri Leoben (AUT)

DSC_4774-e1422916979190-400x300Reguliariai iš Klaipėdos į vakarų Europą vyksta tik keltai ir „Dragūno“ rankininkai. Ši vasara nėra išimtis. Atėjo Jono Truchanovičiaus eilė, kuris jau išaugo Lietuvos rankinio lygos marškinėlius ir pradeda legionieriaus karjerą. Kelionė į Austriją neturėtų bauginti. Visų pirma naujojoje ekipoje žaidžia puikiai pažįstamas Benas Petreikis, o ją treniruoja Romas Magelinskas. Gera gynyba ir dideliu naudingumu pasižyminčiam sportininkui visos galimybės atskleisti save vakarų Europoje suteiktos, belieka jomis pasinaudoti. Manau, visi supranta, kad Leobenas yra tik tarpinė šių dviejų Lietuvos rankininkų stotelė, siekiant atkreipti pripažintų rankinio klubų dėmesį. O žaidimo minučių čia jie tikrai gaus užtektinai. Puikus yra B. Petreikio pavyzdys. Pastarasis jau pirmajame sezone Austrijoje pelnė 157 įvarčius.

  1. Laima Bernatavičiūtė: pakeliui namo

Laima Bernatavičiūtė iš Stella Sports St.Maur HB (FRA) – į HC „Garliava“ (LTU)

zbernataviciutePaskutinioji šiame sąraše ne kartą geriausia Lietuvos rankininke rinkta, beje, ji pirmavo ir praeitų metų rinkimuose, L. Bernatavičiūtė. Beveik dešimtmetį užsienio klubuose praleidusi žaidėja grįžta į tėvynę. Prieš aštuonerius metus palikusi Vilniaus „Eglės“ klubą Laima ilgai rungtyniavo Europos taurėse žaidusiuose žinomuose Vengrijos, Ispanijos, Prancūzijos klubuose. Vėliau ją netikėtai suviliojo Norvegijos trečios lygos Volda miestelio klubas. Po to žaidėja grįžo į Prancūziją, tačiau į antrosios lygos klubą. Ir po metų nusprendė grįžti į ten iš kur išėjo į didįjį rankinį – į gimtąją Garliavą. HC „Garliava“ ekipą patyrusi žaidėja ne tik sustiprins, bet ir pasidalins neįkainojama patirtimi su jaunosiomis šios ekipos rankininkėmis. Kokybinis šios ekipos žaidimo šuolis neišvengiamas. Su Laima Bernatavičiūte HC „Garliava“ tampa pagrindine pretendente šiame sezone paveržti čempionių titulą iš kelis metus iš eilės dominuojančių Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkių.

Varžybų rezultatai