Įpusėjo EHF Europos lygos grupių turnyras

2022-12-07

EHF Europos lygoje sužaistos 5 turo rungtynės. Įpusėjus grupių varžyboms taškus pavyko iškovoti visoms komandoms, savo gretose turinčioms Lietuvos atstovų.

Motor_Aqua

5 ture pirmuosius taškus iškovojo Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižios „Motor“ rankininkai. Ukrainos čempionai svečiuose sužaidė lygiosiomis 26:26 (14:15) su portugalų „Aquas Santas“ klubu. „Motor“ gretose rungtyniaujantis Jonas Truchanovičius pelnė įvartį.

Aqua Santas

„Aquas Santas“ ir „Motor“ rungtynėse buvo ir daugiau lietuviškų akcentų. Susitikimui teisėjavo lietuviai Tomas Barysas ir Povilas Petrušis.

„Džiugina sunkiai pasiektas pirmas taškas Europos lygoje. Rungtynės vyko taškas į tašką nuo pradžios iki pabaigos. Nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės negu dviejų įvarčių persvaros, o lygus rezultatas buvo net 17 kartų. Šįkart mūsų jaunai komandai pavyko kaip lygūs kautis su varžovais visas rungtynes ir iškovojome tašką svečių aikštelėje, – komentavo „Motor“ treneris G. Savukynas. – Po sunkios kelio traumos įsibėgėjantis Jonas rungtyniauja vis daugiau ir šiose rungtynėse žaidė ilgiausiai – apie pusantro kėlinio. Jis labai daug prisideda prie mūsų gynybos cementavimo. Tikimės, kad po Naujų metų Jonas jau žais pilnu pajėgumu.“

„Motor“ rankininkai D grupėje kartu su „Aquas Santas“ dalijasi 5-6 vietas. Nuo 4 pozicijos, kuri garantuoja kelialapį į atkrintamąsias varžybas, Ukrainos klubą skiria 3 taškai.

Gintaras Savukynas_Motor_7

„Nuo pat sezono pradžios buvo aišku, kad nesame tarp grupės favoritų ir kad reiks kabintis už ketvirtos vietos, leidžiančios tęsti turnyrą atkrintamosiose varžybose. Po praėjusio sezono netekome beveik visų lyderių, rungtyniavusių Čempionų lygoje ir su dabartine mūsų sudėtimi bei galimybėmis sunku kovoti su garsiais Europos klubais, – teigė G. Savukynas. – Labai daug lems kito turo rungtynės, kur Portugalijos atstovus priimsim namuose. Bus labai sunku iškovoti kelialapį į atkrintamąsias, bet sieksime pergalės visose rungtynėse, tikimės rinkti taškus ir išlikti kovoje iki grupių turnyro pabaigos.“

Pirmą tašką turnyre iškovojo be traumuoto Karolio Antanavičiaus rungtyniaujanti Hardo „Alpla“ komanda. Austrijos vicečempionai susitikimą namuose su vengrų „Balatonfuredi“ baigė lygiosiomis 30:30 (14:15).

Alpla

Šios komandos turi po tašką ir C grupėje dalijasi 5-6 vietas. Nuo 4 vietos grupės autsaiderius skiria jau 5 taškai. Europos lygos atrankos turnyre peties traumą patyręs K. Antanavičius į aikštelę turėtų sugrįžti po Naujų metų.

Vienas B grupės lyderių „Pays d‘Aix Universitete“ klubas su Gerdu Babarsku patyrė apmaudų pralaimėjimą namuose. Prancūzijos čempionato prizininkai 34:36 (18:15) pralaimėjo švedų „Ystads IF“ ekipai. G. Babarskas įvarčių nepelnė. Dabar „Aix“ ir „Ystads IF“ turi po 6 taškus ir grupėje dalijasi 2-3 vietas.

Gerdas Babarskas. Aix_Ystads_1

„Rungtynės vyko labai banguotai. Pradžioje atsilikome nuo varžovų keliais įvarčiais. Pirmo kėlinio antroje pusėje pradėjome labai gerai žaisti ir persvėrėme rezultatą savo naudai penkiais įvarčiais. Bet tragiškai pradėjome antrą kėlinį ir pralaimėjome atkarpą net 1:7. Tai leido varžovams atitolti nuo mūsų ir kontroliuoti rungtynes. Iki susitikimo pabaigos taip ir neradome priešnuodžių jų žaidimui bei nesugebėjome jų perlaužti, – sakė G. Babarskas. – Turnyrinė situacija grupėje yra įtempta. Daug komandų yra arti viena kitos. Dar liko daug rungtynių ir dėl patekimo į atkrintamąsias reiks kovoti su visais. Bus labai įtempta antra sezono pusė.“

Po savaitės vyksiančiame kitame ture „Aix“ susitiks su B grupės autsaideriu ispanų „Benidorm“ klubu, kuriam traumos negali padėti Rolandas Bernatonis. „Benidorm“ namuose 32:38 (17:21) pralaimėjo grupės lyderiui „Flensburg-Handewitt“ klubui.

Benidorm

2 taškus turintis „Benidorm“ yra paskutinėje 6 vietoje. Nuo 4 pozicijos autsaiderius skiria 3 taškai. Kelio traumą besigydantis R. Bernatonis į aikštelę turėtų grįžti kitų metų sausio mėnesį.

Europos lygos 5 turo rungtynėse tarp C grupės komandų „Skjern“ ir „Sporting“ teisėjavo lietuvių brigada Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis.

Varžybų rezultatai