Iš Lietuvos ekipų Baltijos lygoje be taškų liko tik „Granitas – Karys“

2017-10-02

Šį savaitgalį trys Lietuvos ekipos startavo Baltijos rankinio lygoje. Klaipėdos „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“ vyko žaisti dviejų rungtynių išvykose, o tuo tarpu Kauno „Granitas – Karys“ varžovus priėmė savo aikštėje.

Klaipėdos „Dragūnas“

Klaipėdos "Dragūno" foto

Klaipėdos „Dragūno“ foto

Pirmąsias rungtynes klaipėdiečiai žaidė prieš Dobelės „Tenax“ rankininkus šeštadienį. Intriga susitikime laikėsi pirmas 20 minučių, po kurių švieslentė rodė lygius skaičius, tačiau tada Lietuvos čempionai perėmė iniciatyvą ir rungtynes kontroliavo iki pat jų pabaigos. Pergalę „Dragūnas“ iškovojo rezultatu 30:19.

Rezultatyviausiai klaipėdiečių gretose žaidė Laurynas Palevičius pelnęs 5 įvarčius, 4 pridėjo Benas Butkus, po 3 kartus vartus sėkmingai atakavo Laurynas Simonavičius, Lukas Juškėnas, Gabrielius Virbauskas, Karolis Bliuvas bei Lukas Vanagas

Sekmadienį rungtynėse prieš estų „Viljandi“ klubą klaipėdiečiams jau pritrūko šiek tiek sėkmės. Visas susitikimas klostėsi apylygiai, o likus žaisti 10 minučių Lietuvos klubas dar pirmavo (20:19). Rungtynių pabaigą geriau sužaidė varžovai ir rungtynes laimėjo 27:26.

Daugiausiai įvarčių „Dragūnui“ ir vėl pelnė Laurynas Palevičius, kurio sąskaitoje 11 tikslių metimų. 5 įvarčius pelnė Lukas Vanagas, po 3 Benas Butkus ir Gabrielius Virbauskas.

VHC „Šviesa“

šviesaVilniečiai, kurie praėjusiame sezone Baltijos lygoje savo grupėje liko paskutiniai startavo pergale prieš „Viljandi“ klubą. Lygiame ir permainingame mače sostinės klubą į priekį  vedė Valdas Drabavičius ir prie klubo prisijungęs Tomas Bernatavičius. Rungtynes VHC „Šviesa“ laimėjo 27:26, Drabavičius šiame mače pelnė 11 įvarčių, Bernatavičius pridėjo 8.

Sėkmingo starto „Šviesai“ pratęsi nepavyko ir antrajame mače jie jau nusileido Dobelės „Tenax“ rankininkams. Pirmajame kėlinyje žaidimas dar buvo lygus, todėl prieš ilgąją pertrauką „Šviesa“ nebuvo atsilikusi (14:14), tačiau antrojo kėlinio pradžioje „Tenax“ ėmė tolti ir susitikimą laimėjo 32:25.

Karolis Antanavičius pelnė 7 įvarčius ir buvo rezultatyviausias vilniečių gretose,  Tomas Bernatavičius pridėjo 4 įvarčius, o Jovydas Jurašius pasižymėjo 3 tiksliais metimais.

Kauno „Granito – Karys“

Vienintele lietuviška ekipa neiškovujusia pergalių šį savaitgalį tapo „Granitas – Karys“. Pirmąją dieną savo žiūrovų akivaizdoje kauniečiai rezultatu 24:40 turėjo pripažinti Minsko „SKA“ pranašumą. Jau po pirmųjų 30 minučių baltarusiai turėjo 9 įvarčių persvarą (11:20).

Rezultatyviausias „Granito – Kario“ gretose buvo Mindaugas Urbonas, kuris pelnė 6 įvarčius. Vaido Drevinsko sąskaitoje 4 įvarčiai, Mindaugas Barzdenis ir Paulius Šarkauskas pelnė po 3.

Sekmadienį Kauno klubas priėmė dar vieną galingą ekipą – Zaporožės „ZTR“ ir jai nusileido 17:27 (8:15). Ir šiame mače ukrainiečiai netrūko pabėgti į priekį, o „Granitas – Karys“ dėl pergalės pakovoti didelių šansų neturėjo.

Paulius Šarkauskas pelnė 5 įvarčius, Mindaugas Urbonas – 4, Mantas Reinys pridėjo 3.

Kitas Baltijos lygos rungtynės visos trys Lietuvos komandos žais lapkričio 11 dieną.

Varžybų rezultatai