Islandai nuėmė paslapties šydą nuo savo rinktinės sudėties

2018-06-07

Prieš penktadienio vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančias lemiamas pasaulio čempionato atrankos rungtynes, ilgą laiką nežinia apgaubusi savąją rinktinės sudėtį, Islandija pagaliau atskleidė 16 savo žaidėjų, kurie atstovaus jų rinktinei rungtynėse su Lietuva.

islandų treneriai

Žymusis Islandijos rinktinės treneris Godmunduras Godmundsonas, kuris su Danijos rinktine yra tapęs olimpiniu čempionu, o su Islandijos vicečempionu, savuosius žaidėjus į stovyklą sukvietė itin anksti. Islandai savo pasirengimą rungtynėms su Lietuva pradėjo jau gegužės 23 dieną, tačiau ekipos lyderiai prie rinktinės prisijungė tik birželio pirmosiomis dienomis.

Godmundsonas vyriausiojo trenerio poste Geirą Svenssoną pakeitė po to, kai pastarojo vadovaujamai komandai Europos čempionate Zagrebe nepavyko išeiti iš savosios grupės. Tuomet Islandija iškovojo vieną pergalę (prieš būsimus vicečempionus švedus) ir grupėje liko ketvirti. Prie rinktinės vairo vėl stojus gyvai Islandijos rankinio legendai Godmundsonui ši rinktinė žaidė kol kas tik Auksinės lygos rungtynes ir ten pergalių jiems iškovoti nepavyko.

Islandijos rinktinės pagrindą sudaro patyrę žaidėjai, kurių branduolys žaidžia jau ne vienerius metus kartu. Bene garsiausias šios rinktinės veidas Aronas Palmarssonas, kuris rungtyniauja „Barcelona“ ekipoje. Čempionų lygos aštuntfinalyje būtent „Montpellier“ klubas su Jonu Truchanovičiumi eliminavo iš pirmenybių tituluotąjį ispanų klubą su islandų rankinio žvaigžde priešakyje, o Jonas sužaidė vienas geriausių rungtynių karjeroje ir ispanams pirmajame mače įmetė net 8 įvarčius.

Ketvirtadienio vakarą Islandijos rankinio rinktinė jau atskrenda į Vilnių, kur kitą dieną žais pirmąsias tarpusavio rungtynes su Lietuva. Birželio 8 dieną Vilniaus „Siemens“ išvysime šiuos Islandijos rankininkus:

Vartininkai

Bjorgvin Gustavsson („Haukar“ Islandija);

Agust Bjorgvinsson („HH“ Islandija);

Linija

Arnar Arnarsson („Kristianstad“ Švedija);

Vignir Svavarsson („Holstebro“ Danija);

Įžaidėjai

Elvar Jonsson;

Janus Smarasson („Alborg“ Danija);

Kairysis kraštas

Gudjon Sigurdsson („Rhein – Neckar Lowen“ Vokietija);

Stefan Sigurmannsson („Pick Szeged“ Vengrija);

Dešinys kraštas

Arnor Gunnarson („Bergischer“ Vokietija);

Kairysis pusiau kraštas

Aron Palmarsson („Barcelona“ Ispanija);

Daniel Ingason („Haukar“ Islandija);

Olafur Godmundsson („Kristianstad“ Švedija);

Olafur Gustafsson („Kobenhavn“ Danija);

Dešinysis pusiau kraštas

Omar Magnusson („Aarhus“ Danija);

Ragnar Johansson („Huttenberg“ Vokietija);

Runar Karason („Hannover – Burgdorf“ Vokietija).

Varžybų rezultatai