Islandijoje 7 – erius metus žaidusi Kristina Kvedarienė: „Kiekvieno sportuojančio vaiko svajonė Islandijoje – atstovauti šalies rinktinei“

2018-04-26

Paskutinės pavasario dienos bei vasaros pradžia Lietuvos rankiniui bus itin karšti. Lietuvos moterų rinktinė vis dar tęsia kovą dėl kelialapio į Europos čempionatą Prancūzijoje ir paskutiniąsias rungtynes žais su Vokietijos ir Ispanijos rinktinėmis, o mūsų vyrų rinktinė bandys įveikti paskutinį barjerą skiriantį nuo pasaulio čempionato – islandų rankininkus.

Lietuva Klaipėdoj

Skirtingas moterų rinktinės žaidimas

Atrankos į Europos čempionatą ciklo metu išvydome dvi skirtingai žaidžiančias Lietuvos moterų rinktines. Gerai startavusios ir iš Vokietijos su tašku grįžusios (26:26) bei iki galo su ispanėmis namuose kovojusios (17:24) Lietuvos rankininkės kur kas prasčiau atrodė žaisdamos su iki tol be taškų buvusiomis turkėmis. Namuose prieš turkes buvo išplėštos lygiosios (22:22), o išvykoje netgi skaudžiai nusileista varžovėms (30:24).  Vienas taškas per šias dvi rungtynes mūsų rinktinei tikrai nebuvo tenkinantis rezultatas.

Lietuvos moterų rinktinės vartininkė Kristina Kvedarienė prisimindama nesėkmingą dviejų rungtynių atkarpą su Turkija, kaip priežastis išskyrė traumas bei prastą komandos gynybą: „Gaila, kad tuomet prieš pat rinktinės stovyklą mūsų gretas išretino traumos, bet čia ne pasiteisinimas. Ir su tokia sudėtimi, kokia buvo, galėjome pasirodyti geriau. Visiškai nesusitvarkėme gynyboje, o tai yra žaidimo pagrindas.“ – Prisiminė tuomet Lietuvos vartus gynusi Kristina.

Moterys vilčių prasibrauti į Europos pirmenybes nelaidoja

Nors du taškus šiuo metu turinti mūsų rinktinė yra šeštosios grupės dugne, tačiau šansų pakovoti dėl kelialapio mūsų merginos dar tikrai neprarado. Palankiai susiklosčius rezultatams kitose grupėse realu, jog lietuvaitėms per likusias dvi rungtynes užtektų iškovoti ir vieną pergalę. Į Europos čempionatą patenka dvi komandos iš kiekvienos grupės bei geriausia trečioji rinktinė.

Nors atsisveikinimo rungtynes Alytuje žaisianti Kristina Kvedarienė matematika užsiimti kol kas nenori, tačiau teigia, jog merginos rankų nuleisti dar tikrai neketina ir stengsis kabintis per dvejas likusias rungtynes už kiekvienos įmanomos progos. „Šansas visada yra. Bus sunku, bet mes dar nenuleidom rankų ir taip lengvai nepasiduosim. Bent jau aš tai tikrai. Paskutinėse savo rungtynėse atstovaujant Lietuvos rinktinei stengsiuosi atiduoti visas jėgas! – Tikino pagrindinė nacionalinės rinktinės vartininkė.

Lietuva - Turkija

Islandijos rankinį puikiai pažįstanti Kristina Kvedarienė žavisi šios šalies patriotiškumu

Sausio mėnesį Lietuvos vyrų rinktinė nukovusi Gruzijos, Latvijos bei Izraelio ekipas liko per žingsnį nuo 2019 – ųjų metų pasaulio čempionato Vokietijoje ir Danijoje. Ištraukus burtus paaiškėjo, jog mūsų varžovais bus rankinio valstybės statusą turinti Islandija. Šioje šalyje savo karjeroje yra rungtyniavę daugybė tiek Lietuvos moterų, tiek vyrų rankininkų. Kristina Kvedarienė Islandijoje praleido net 7 savo karjeros metus, tad yra puikiai pažįstama su Islandijos rankinio virtuve.

Kalbėdama apie islandų rankinį ten žaidusi K. Kvedarienė išskyrė didelį islandų patriotiškumą ir norą atstovauti savo šaliai. „Kiekvieno sportuojančio vaiko Islandijoje svajonė – atstovauti savo šalies rinktinei. Tai ir yra jų komandinio sporto varikliukas. Taip pat reikia pažymėti, jog jaunimas ten turi puikias sąlygas sportuoti, sukuriama tam palanki aplinka, vyrauja teigiamas požiūris į komandinį sportą“ – šiuos islandų komandinio sporto sėkmės faktorius išskyrė ten daug metų rungtyniavusi Lietuvos rankininkė.

Lietuvos vyrų rinktinė – autsaiderių statuso neturės

DSCF0247Paskutiniu metu islandų demonstruojami rezultatai didelio optimizmo šios šalies rankinio bendruomenei įkvėpti neturėtų. 2018 – ųjų metų Europos čempionate Kroatijoje islandai grupės varžybose iškovojo vos vieną pergalę ir į kitą etapą nepateko, o visai neseniai vykusiose Auksinės lygos varžybose mūsų būsimi varžovai pralaimėjo visus tris susitikimus ir užėmė paskutinę vietą tarp keturių rinktinių.

Būtent nestabilumą, kalbėdama apie jai puikiai pažįstama Islandijos rankinį, išskyrė ir Lietuvos moterų rinktinės vartininkė Kristina Kvedarienė. „Šiuo metu jų rinktinė labai atjaunėsiu, bet tai dar nieko nereiškia, nes islandų rankinio mokykla labai stipri. Aš jų žaidime matau tik vieną minusą – nėra pastovumo. Arba labai gerai žaidžia, arba labai nesiseka, – viduriuko nėra. Mūsų vyrukai irgi ne pėsti, turi ambicijų ir tai pastaruoju metu puikiai įrodinėjo – šaunuoliai. Galimybes vertinčiau 50 prieš 50, o nugalėtoją nulems mažos smulkmenos – vyrų rinktinės lemiamų rungtynių baigtį nedrąsiai prognozavo moterų rinktinės vartininkė.

Lietuvos moterų rinktinė savąsias rungtynes su Vokietija žais jau gegužės 31 dieną Alytuje, o ciklą užbaigs birželio 2 dieną Ispanijoje. Vyrų rinktinė savo lemiamą kovą su Islandija pradės birželio 8 dieną „Siemens“ arenoje, o atsakomąsias rungtynes Reikjavike žais birželio 13 dieną.

Varžybų rezultatai