Ispanija triumfavo Europos čempionate

2020-01-27

Europos vyrų rankinio čempionato finale Stokholme triumfavo Ispanijos rankinio rinktinė, kuri lemiame mače po dramatiškos kovos 22:20 (11:10) pranoko Kroatijos rankininkus.

Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Final weekend -Final, Spain vs Croatia, Tele2 Arena, Stockholm, Sweden, 26.1.2020, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Rungtynėse, kuriose dominavo gynyba, kovą geriau pradėjo Kroatijos rankininkai, kurie vienu metu buvo priekyje 10:7. Persvaros iki kėlinio pabaigos išlaikyti kroatams nepavyko, ispanai pademonstravo geležinę gynybą ir jau po pirmojo kėlinio buvo priekyje – 11:10.

Po pertraukos Kroatijos rinktinės jėgos jau atrodė kiek išsekę ir tuo ispanai, turėję didesnę rotaciją, sėkmingai naudojosi. Antrojo kėlinio pradžioje Ispanijos pranašumas šoktelėjo iki 4 įvarčių – 16:12. Tai kroatų neišmušė iš vėžių, jie ne tik kad panaikino varžovų turėtą pranašumą, bet net ir išsiveržė į priekį (19:18). Vis dėlto mačo pabaigoje kroatai daugiau klydo, o galiausiai po Igorio Karačičiaus klaidos, ispanai įtvirtino pranašumą ir šventė pergalę – 22:20.

Geriausiu čempionato žaidėju buvo išrinktas Kroatijos rinktinės lyderis, kuris sužaidė fantastiškas rungtynes pusfinalyje su Norvegija, Domogojus Duvnjakas.

Rezultatyviausiu čempionato rankininku tapo norvegas Sanderis Sagosenas, kuris pelnė 65 įvarčius ir taip pagerino visų laikų rekordą.

Trečiąją vietą čempionate užėmė Norvegijos rankininkai, kurie bronziniame mače 28:20 nugalėjo slovėnus.

Finale ispanams 5 įvarčius pelnė Aleixas Gomezas, po 3 Jorge Maqueda ir Raulis Entrerriosas. Kroatams 5 surinko Domogojus Duvnjakas, po 4 Igoris Karačičius, 3 – Marino Maričius ir Luka Stepančičius.

Varžybų rezultatai