Įspūdingu pasaulio rekordu pažymėta Europos čempionato pradžia

2024-01-11

53 586 – toks rekordinis žiūrovų skaičius stebėjo Europos vyrų rankinio čempionato atidarymo rungtynes Vokietijoje. Rankinio rungtynių lankomumo pasaulio rekordas pasiektas Diuseldorfo „Merkur Spiel-Arena“ uždarame futbolo stadione. Jis buvo specialiai pritaikytas dvejoms Europos rankinio čempionato atidarymo rungtynėms.

EHF_2

„Tai yra svajonė taip pradėti Europos čempionatą. Pradedant pasaulio rekordu yra viskas ko reikia, kad šis Europos čempionatas taptų didžiausias per visą istoriją. Europos rankinio federacijos tikslas yra kiekvienais metais tobulinti produktą, o tokie esminiai momentai gali padėti būsimiems organizatoriams, nes jau turime pavyzdį, kas yra įmanoma rankinyje“, – sakė Europos rankinio federacijos (EHF) prezidentas Michaelis Wiedereris.

EHF_1

Vokiečiai pagerino sau patiems priklausiusį pasaulio rekordą. 2014 m. futbolo stadione Frankfurte surengtas Vokietijos rankinio čempionato rungtynes stebėjo 44 189 žiūrovai. Europos čempionate tikimasi ir kito lankomumo rekordo. Laukiama, jog visose čempionato rungtynėse apsilankys daugiau nei milijonas sirgalių. Be to, Europos čempionatas yra transliuojamas daugiau negu 100 valstybių.

EHF_6

Atidarymo rungtynėse Tokijo olimpiniai čempionai Prancūzijos rankininkai 39:29 nugalėjo Šiaurės Makedonijos nacionalinę komandą. Tiek pat žiūrovų stadione liko stebėti ir antrųjų rungtynių. Jose čempionato šeimininkė Vokietijos rinktinė pademonstravo geležinę gynybą ir rezultatu 27:14 sutriuškino Šveicarijos septynetą.

Vokietijos ir Šveicarijos rinktinių rungtynių vaizdo apžvalga

Diuseldorfo „Merkur Spiel-Arena“ futbolo stadione vyko tik dvejos atidarymo rungtynės. Vėliau čempionato kovos persikels į arenas kituose Vokietijos miestuose – Berlyne, Manheime, Miunchene, Hamburge ir Kelne.

EHF_Vokietija_Sveicarija

Sausio 10-28 d. vykstančiame Europos čempionate žaidžia 24 rinktinės. Tarp jų – trys Senojo žemyno čempionatų debiutantės Farerų salų, Sakartvelo ir Graikijos rinktinės.

16-ą kartą vykstančiame Europos čempionate nugalėtojos titulą gins Švedijos rinktinė. Ji yra tituluočiausia nuo 1994 m. kas dvejus metus rengiamų Europos čempionatų rinktinė. Švedai čempionais tapo net penkis kartus. Tris kartus Europos čempionais yra tapę Prancūzijos rankininkai, po du kartus – Ispanijos, Danijos ir Vokietijos rinktinės, kartą – Rusijos rinktinė.

EHF_3Europos čempionate bus kovojama ir dėl kelialapio į šių metų Paryžiaus olimpines žaidynes. Vienintelį kelialapį į Paryžių iškovos aukščiausią poziciją tarp vietų žaidynėse dar neturinčių komandų užimsianti rinktinė. Vietas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinusios dvi Europos atstovės – žaidynių šeimininkė Prancūzijos rinktinė ir praėjusių metų pasaulio čempionė Danijos rinktinė.

Lietuvos rankininkai Europos čempionatuose yra dalyvavę du kartus. 1998 m. čempionate debiutavusi Lietuvos rinktinė iškovojo 9 vietą, praėjusiame 2022 m. Europos čempionate lietuviai užėmė 21 vietą.

Lietuviškų akcentų bus ir šių metų Europos čempionate. Jame teisėjaus Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Lietuvos teisėjų brigada buvo atrinkta tarp 18-os čempionate teisėjausiančių porų. V. Mažeikai ir M. Gateliui tai bus jau ketvirtasis Europos čempionatas. Be to, lietuvių pora yra teisėjavusi net aštuoniuose pasaulio čempionatuose – keturiuose vyrų ir keturiuose moterų.

Varžybų rezultatai