Išrinkti geriausi 2015 m. Lietuvos rankininkai

2016-01-03

Baigėsi dvi savaites trukę geriausių 2015 m. Lietuvos rankininkų rinkimai, kuriuos organizavo Lietuvos rankinio federacija (LRF). Rinkimų rezultatai kiek netikėti, o nugalėtojais pirmą kartą savo karjerose tapo jaunosios kartos atstovai.

Geriausius šalies rankininkus rinko trys balsuotojų grupės, kurių vertinimai sudarė tam tikrą galutinio sprendimo procentą: Lietuvos rankinio klubų treneriai (30 proc.), Lietuvos rinktinių treneriai ir ekspertai (30 proc.) bei visi rankinis.lt portale balsavę skaitytojai (40 proc.).

IvanauskaitėRinkėjų nuomone, geriausia Lietuvos 2015 m. rankininkė yra Brigita Ivanauskaitė rungtyniaujanti Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ekipoje. Geriausio rankininko rinkimuose triumfavo Vilniaus VHC „Šviesos“ atstovas Valdas Drabavičius.

Ne dienomis, o valandomis tobulėjanti Lietuvos rankinio viltis B.Ivanauskaitė tik šiemet sulauks pilnametystės, tačiau tai nesutrukdė jai triumfuoti geriausios rankininkės rinkimuose. Jau spėjusi praverti Lietuvos rinktinės duris ir sėkmingai sužaisti su Pasaulio, Olimpinėmis ir Europos čempionėmis Norvegijos rankininkėmis, B. Ivanauskaitė taip pat šiuo metu be konkurencijos yra rezultatyviausia Lietuvos moterų rankinio lygos žaidėja. Nereikia pamiršti ir praėjusių metų Europos jaunimo čempionato, kuriame rezultatyviausių žaidėjų lentelėje ši rankininkė liko trečia.

Balsavusieji internete B. Ivanauskaitei skyrė antrąją vietą. Daugiausiai balsų šioje kategorijoje surinko Rita Repečkaitė. Lietuvos rankinio klubų treneriai po lygiai balsų skyrė B. Ivanauskaitei ir Dianai Šatkauskaitei, kurios buvo šios kategorijos lyderės. Rinktinių treneriai ir ekspertai geriausia išrinko Laimą Bernatavičiūtę. Suskaičiavus visus balsus nugalėtoja tapo B. Ivanauskaitė.

Drabavičius2Vyrų rinkimuose pirmąjį tokį trofėjų gavo vienintelis rinkimuose dalyvavęs Lietuvoje žaidžiantis rankininkas V. Drabavičius. Likę pretendentai atstovauja užsienio klubams. V. Drabavičius surinko daugiausiai skaitytojų balsų. Ekspertai geriausiu išrinko Aideną Malašinską. Klubų atstovai savo pirmenybę atidavė Augustui Strazdui. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad V. Drabavičius tik per plauką aplenkė A. Malašinską.

MalašinskasŠiuo metu rezultatyviausias Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos žaidėjas V. Drabavičius ruošiasi atrankinėms kovoms į 2017 m. pasaulio čempionatą Prancūzijoje. Artimiausios rungtynės sausio 7 d. Kauno sporto Halėje su Slovakijos rinktine, kurių metu ir bus apdovanoti šių rinkimų nugalėtojai, kuriems prizus įsteigė  pagrindinis rinkimų partneris „Nacionalinis aukso bankas“ ir Lietuvos rankinio federacija.

Varžybų rezultatai