Iššūkio taurėje pralaimėję Lietuvos klubai vilčių dar nepraranda

2017-10-09

Du Lietuvos rankinio klubai šį savaitgalį pradėjo savo kovas EHF iššūkio taurės varžybose. Deja, nei „KTU“ rankininkai, nei VHC „Šviesa“ kol kas teigiamu rezultatu pasigirti negali.

Tarptautinėse varžybose šiemet debiutuojantis Kauno „KTU“ klubas istorinių pirmųjų rungtynių žaisti vyko į Liuksemburgą. Ten jų laukė akistata su Diferdanžo „Red Boys“ klubu.  Nors kauniečiai geriau pradėjo rungtynes ir buvo netgi išsiveržę į priekį (1:3), tačiau nervinis jaudulys ir bereikalingos emocijos pakišo koją debiutantams, kurie savąjį pranašumą netruko išbarstyti. Pirmajame kėlinyje savąsias progas geriau išnaudojo šeimininkai ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 12:14.

grigas2

Antroje rungtynių pusėje Liuksemburgo klubas pradėjo ženkliai tolti nuo kauniečių. Vienu metu skirtumas tarp klubų jau buvo pasiekęs net 9 įvarčius (31:22), tačiau tuomet Igno Grigo ir Karolio Jankausko vedamas klubas drausmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir prieš atsakomąsias rungtynes paliko vietos intrigai. Į Kauną „KTU“ grįžta su 6 įvarčių deficitu 32:26.

„KTU“: Ignas Grigas 9, Karolis Jankauskas ir Vilius Juozaitis po 6, Aurimas Balčiūnas ir Algirdas Lazauskas po 2, Arminas Stankūnas 1.

„Red Boys“: Kratovič 14, Knez 5, Scheid ir Zegan po 4, Padvrsic 3. Rezic 2.

Vilniaus VHC „Šviesa“ pirmąsias rungtynes žaidė jau savųjų žiūrovų akivaizdoje. Sostinės klubas namuose priėmė svečius iš Rusijos – Stavropolio „Dynamo – Victor“ rankininkus. Permainingose ir atkakliose rungtynėse teigiamo rezultato vilniečiams, deja, pasiekti nepavyko, tačiau šansai iškopti į kitą etapą taip apt neprarasti.

Susitikimo pradžia „Šviesai“ nenusisekė, jau per pirmas kelias minutes rusai pabėgo į priekį (0:3), tačiau į tokį varžovų pareiškimą, vilniečiai atsakymų turėjo. Kantrus darbas gynyboje ir gerai organizuotas puolimas leido išlyginti rungtynes ir tuo pačių jų rezultatą. Prasidedant paskutiniajai Stavropolio klubo atakai pirmajame kėlinyje rezultatas dar buvo lygus, tačiau apsiginti nepavyko ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 12:13

šviesa ehf

Antrajame kėlinyje vyko lygus žaidimas, „Šviesa“ taip nė karto ir nesugebėjo išsiveržti į priekį. Nors rezultatas dažnai būdavo lygus, tačiau perlaužti susitikimo Vilniaus rankininkai taip ir nesugebėjo. Prieš paskutinę „Šviesos“ ataką ekipas skyrė vos vienas įvartis, tačiau tikslaus smūgio atlikti nepavyko ir susitikimas baigėsi minimalia „Dynamo – Victor“ pergale 24:25.

VHC „Šviesa“: Tomas Bernatavičius 9, Karolis Antanavičius 5, Tadas Rasakevičius 4, Valdas Drabavičius 3, Artūras Švilpa 2, Jovydas Jurašius 1.

Dynamo – Victor“: Dashko 6, Mirzoev, Otrezov ir Volkov po 4, Sokolov ir Tcokol po 3, Kharitonov 1.

Vilniaus VHC „Šviesos“ trečiadienį laukia derbis su HC „Vilnium“ „Vivus.lt“ rankinio lygoje, o tuomet kelionė į Stavropolį ir šeštadienį atsakomosios rungtynės su „Dynamo – Victor“ rankininkais. Tuo tarpu „KTU“ šešių įvarčių atsilikimą bandys naikinti šeštadienį rungtynėse jau prie savų žiūrovų – Garliavoje.

Varžybų rezultatai