Įsteigta Baltijos šalių rankinio asociacija sieks populiarinti rankinį regione

2019-01-15

bhlŠią savaitę Taline rinkosi Baltijos šalių rankinio federacijų vadovai, kurie bendru susitarimų įsteigė Baltijos šalių rankinio asociaciją (Baltic Handball Association). Naujai įsteigta organizacija rūpinsis ne tik jau veikiančia Baltijos vyrų rankinio lyga, bet kurs ir plėtos tarpvalstybinius projektus, skirtus rankinio vystymui bei populiarinimui Baltijos regione.

Nors Baltijos vyrų rankinio lyga sėkmingai vykdoma jau per dvidešimt metų, tačiau buvo nuspręsta, jog norint pasiekti aukštesnių tikslų yra privaloma įsteigti organizaciją, kuri kuruotų šios lygos veiklą. Visų trijų šalių rankinio vadovai vieningai priėmė bendro projekto idėją ir artimiausiu metu Baltijos šalių rankinio asociacija pradės savo veiklą.

“Visi tikimės, jog šis sprendimas duos naują impulsą rankiniui visame regione. Savo tikslų sieksime ne tik vyrų rankinyje, bet ir moterų bei jaunimo amžiaus grupės. Pastaruoju metu mūsų jaunimo rinktinės nedemonstruoja norimų rezultatų tarptautiniuose turnyruose, tad tikimės, jog glaudesnis bendradarbiavimas situaciją galėtų pakeisti” – vylėsi Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas”

Latvijos rankinio federacijos generalinis sekretorius Guntis Ciematnieks  įžvelgė ir kitų bendradarbiavimo privalumų: “Latvija turi Dainį Krištopansą, Lietuva – Aideną Malašinską ir Joną Truchanovičių, Estija Maitą Patralą ir Denerą Jaanimą – tokios sudėties komanda galėtų žaisti net ir olimpinėse žaidynėse. Dirbdami kartu mes galime sukurti ne vieną, o tris stiprias nacionalines komandas.

Estijos federacijos atstovas Oliveris Kruuda taip pat džiaugėsi susitikimo rezultatais: “Šiandien į situaciją Baltijos rankinyje pažvelgėme globaliau. Visi turime tas pačias problemas ir iššūkius, todėl dirbant kartu, galime juos lengviau įveikti ir sukurti žiūrovui patrauklų produktą”

 

Varžybų rezultatai