Istoriją sukūrusi Portugalija žengė į olimpines žaidynes

2021-03-15

Sekmadienį po sužaistų olimpinės atrankos paskutiniųjų kovų paaiškėjo visos rankinio rinktinės, kurios ateinančią vasarą varžysis olimpiadoje.

Portugalijos rinktinė iškovojo vietą olimpinėse žaidynėse

Portugalijos rinktinė pagerbė neseniai anapilin iškeliavusį legendinį savo vartininką Alfredo Quintaną – organizatorių nuotr.

Didžiausia drama vyko Monpeljė mieste, kuriame be šeimininkų prancūzų dar kovėsi Portugalijos, Kroatijos ir Tuniso rinktinės.  Pastaroji komanda neiškovojo nė vienos pergalės ir rimtesnio iššūkio Europos rinktinėms mesti neįstengė.

Pirmąją varžybų dieną prancūzai 30:26 nugalėjo Kroatijos rinktinę ir šis laimėjimas jiems galima sakyti ir atvėrė kelią į olimpines žaidynes.

Kroatai šeštadienį po permainingos kovos 25:24 nugalėjo Portugalijos rankininkus, tad viskas sprendėsi sekmadienį mače tarp prancūzų ir portugalų.

Susitikimas baigėsi taip, kad rezultatas tenkino abejas rinktines, o be olimpinių žaidynių paliko Kroatijos rinktinę. Fantastinėje kovoje Lietuvos rinktinės varžovė Europos čempionato atrankos varžybose Portugalijos komanda 29:28 palaužė prancūzus. Trims komandoms surinkus po 2 pergalės dėl prasčiausio tarpusavio įvarčių santykio be olimpiados liko Kroatija. Portugalijos rinktinei šis pasiekimas yra istorinis, kadangi šios šalies komanda dar niekuomet nėra dalyvavusi olimpinėse žaidynėse.

Kitose grupėse viskas vyko jau šiek tiek paprasčiau. Mažiausiai intrigos buvo pirmoje grupėje Podgoricoje, kurioje nesunkiai kelialapį iškovojo Norvegijos rinktinė. Visus tris mačus norvegai laimėjo dviženkliais įvarčių skirtumais.

Antrasis kelialapis atiteko brazilams, kurie lemiamame mače įveikė Čilę (26:24) ir pranoko Pietų Korėją – 30:24. Pastaroji liko trečioje vietoje, kadangi tarpusavio mače 36:35 nugalėjo Čilės rankininkus.

Trečiojoje grupėje Berlyne kelialapius į olimpines žaidynes iškovojo Švedijos ir Vokietijos rinktinės. Atranką abi rinktinės pradėjo tarpusavio mače pasidalindamos po tašką – 25:25.

Vėliau vokiečiai 36:27 užtikrintai įveikė slovėnus ir 34:26 pranoko Alžyrą. Švedai didesnio vargo taip pat neturėjo ir  36:25 nugalėjo Alžyrą bei 32:25 įveikė ir Slovėnijos rankininkus.

Kiek anksčiau kelialapius į olimpines žaidynes be šeimininkų japonų jau turėjo Danijos, Argentinos, Bahreino, Ispanijos ir Egipto rinktinės.

Varžybų rezultatai