Istoriniu tapsiantis turnyras į Druskininkus sukvies keturių šalių rinktines

2024-01-04

Sausio 5-7 d. Druskininkuose vyks pirmą kartą istorijoje organizuojamas Baltijos jūros taurės moterų rankinio turnyras. Jame dalyvaus keturių šalių rinktinės – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos.

Baltijos juros taure Druskininkuose_2

Šių keturių valstybių rankinio federacijos dėl Baltijos jūros taurės turnyrų organizavimo sutarė prieš metus ir jau buvo surengti šeši įvairaus amžiaus rinktinių turnyrai. Pirmą kartą organizuojamą moterų rinktinių turnyrą Lietuvos rankinio federacija nusprendė rengti Lietuvos sporto centre Druskininkuose.

„Baltijos jūros taurės turnyrai organizuojami pagal iš anksto suderintą tvarkaraštį, skirtingose valstybėse rotacijos principu. Moterų rinktinių turnyras bus jau septintasis, bendrai organizuojamas keturių šalių federacijų. Iki tol jau vyko du vyrų rinktinių, taip pat vaikinų U18 ir U20 bei merginų U17 ir U19 jaunių ir jaunimo rinktinių turnyrai, – apie idėją organizuoti Baltijos jūros taurės turnyrus pasakoja Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas. – Mūsų valstybėse rankinio lygis yra panašus ir papildomos tarptautinės rungtynės duoda daug naudos. Pernai vykę Baltijos taurės turnyrai padėjo Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinėms pasiruošti Europos čempionatams, kur mūsų šalies rankininkės iškovojo bronzos medalius Europos U17 ir U19 čempionatuose.“

Lietuvos rankininkės turnyrą pradės penktadienį 17.00 val. susitikimu Latvijos rinktine. Šeštadienį 18.00 val. Lietuvos rinktinė žais su Estijos ekipa, o turnyrą baigs sekmadienį 12.00 val. rungtynėmis su Suomijos nacionaline komanda.

Baltijos juros taure Druskininkuose

Žiūrovams įėjimas į LSC Sporto komplekse „Druskininkai“ vykstančias rungtynes – nemokamas.

Lietuvos rinktinei Baltijos jūros taurės turnyras bus ir generalinė repeticija prieš Europos čempionato atrankos turnyro kovas. Vasario 28 d. svečiuose ir kovo 3 d. namuose Lietuvos rankininkės dukart susitiks su Azerbaidžano rinktine.

„Sieksime tapti istorinio Baltijos jūros taurės turnyro nugalėtojais. Manau, kad Lietuvos rinktinė yra pajėgi tai padaryti. Estijos moterų rinktinė net nedalyvauja Europos čempionato atrankos turnyre, o Latvijos rinktinė Europos čempionatą pradėjo labai nesėkmingai. Latvės net 13:51 pralaimėjo slovėnėms ir 8:55 neprilygo prancūzėms. Be to, Lietuvos čempionatas yra daug aukštesnio lygio negu latvių. Rimčiausios kovos tikimės iš Suomijos rinktinės. Suomijos čempionate pirmaujančios komandos yra gan aukšto lygio, du suomių klubai dalyvauja ir Baltijos lygoje. Todėl Lietuvos ir Suomijos rinktines laikyčiau realiausiomis pretendentėmis laimėti turnyrą“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Lietuvos rinktinė Druskininkuose nebus stipriausios sudėties. Dėl įvairių priežasčių į rinktinę neatvyko visa eilė kviestų rankininkių.

„Išplėstiniame rinktinės sąraše turime 35 rankininkes. Kvietimai į turnyrą buvo siųsti 22 žaidėjoms, tačiau patvirtinimo, kad atvyksta į rinktinę sulaukėme tik iš 13-os rankininkių. Atsisakymo priežastys – įvairios. Pavyzdžiui, rinktinės lyderė Aušra Arciševskaja negali atvykti iš Čekijos klubo, nes tai nėra oficialus rinktinių rungtynių langas. Druskininkuose bus labai gera proga pasirodyti toms žaidėjoms, kurios būdavo rezervo sąraše. Visos gaus progą pasireikšti, nes per trejas dienas sužaisime tris rungtynes. Turime užpildytas visas pozicijas. Bet kadangi turime tik 13 žaidėjų, tam tikrose pozicijose bus mažesnė rotacija ir kai kurioms žaidėjoms teks didesnis krūvis“, – sakė K. Kaladinskas.

Lietuvos rinktinės sudėtis:
Evita Žilionytė, Kotryna Vasiliauskaitė, Greta Makovskytė, Rita Rakauskienė, Dovilė Navikaitė, Laura Lapinskaitė ir Austėja Rimkutė (visos Vilniaus RSK „Eglė“), Agnė Gudlinkytė, Kamilė Rupeikaitė ir Samanta Dunkulytė (visos Kauno „Žalgiris“), Gabija Pilikauskaitė ir Inesa Verbovik (abi Vilniaus „SM Sostinės tauras“) ir Saulė Česnulevičiūtė (Kauno r. „Cascada-HC Garliava SM“).

Varžybų rezultatai