Ištraukti Europos jaunių U18 čempionato atrankos turnyro burtai

2023-07-21

EHF būstinėje ištraukti Europos jaunių U18 vaikinų čempionato atrankos turnyro burtai. 20 rinktinių buvo suskirstytos į penkias grupes, po keturias komandas. Jos kovos dėl dešimties kelialapių į M18 EHF EURO 2024.

EHF U18 burtai

Prieš burtus jaunių rinktinės buvo suskirstytos į burtų krepšelius, atsižvelgiant į jaunių U18 rinktinių pasiektus rezultatus 2018-2022 metais. Lietuvos rinktinė pateko į ketvirtą burtų krepšelį. Burtai lėmė, kad Gintaro Cibulskio treniruojama Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė kitų metų sausį žais A grupėje su Italijos, Nyderlandų ir Graikijos rinktinėmis. Į finalinį Europos čempionato etapą pateks dvi stipriausios grupės komandos.

Pirmumo teisę surengti A grupės atrankos turnyrą turi Italija. Jai atsisakius, dėl teisės rengti varžybas toliau rikiuosis Graikija, Lietuva ir Nyderlandai. Turnyro tvarkaraštis bus paskelbtas kai paaiškės turnyrą priimti valstybė.

M18 EURO 2024 vyks kitų metų rudenį Juodkalnijoje. Garantuotas vietas čempionate jau turi šeimininkai, taip pat Ispanijos, Švedijos, Vokietijos, Kroatijos, Danijos, Islandijos, Vengrijos, Slovėnijos, Portugalijos, Norvegijos, Prancūzijos, Serbijos ir Farerų salų rinktinės.

Į EURO nepatekusios komandos rungtyniaus EHF Championship turnyre.

Šiais metais Švedijoje vykusiame Europos jaunių U17 čempionate Lietuvos jaunieji rankininkai užėmė 12 vietą tarp 20-ies komandų.

Varžybų rezultatai