J.Truchanovičius dalyvavo Prancūzijos rankinio legendos atsisveikinimo rungtynėse

2022-07-13

Lietuvos rinktinės rankininkas Jonas Truchanovičius sulaukė asmeninio Prancūzijos rankinio legendos Michelio Guigou kvietimo dalyvauti daugkartinio olimpinio, pasaulio ir Europos čempiono atsisveikinimo rungtynėse.

Guigou atsisveikinimo rungtynes

40-etis M. Guigou yra vienas tituluočiausių pasaulio rankininkų ir Prancūzijos sportininkų. Su Prancūzijos rinktine M. Guigou tapo olimpiniu čempionu 2008 m. Pekino, 2012 m. Londono ir 2020 m. Tokijo žaidynėse, 2016 m. Rio de Žaneire prancūzai laimėjo olimpinį sidabrą. M. Guigou net keturis kartus tapo pasaulio ir tris kartus Europos čempionu. Net 20 metų „Montpellier“ klube rungtyniavęs M. Guigou dukart laimėjo EHF Čempionų lygą. 2018 m. Čempionų lygoje M. Guigou triumfavo kartu su J. Truchanovičium.

„Maloniai nustebino kvietimas kartu su ryškiausiomis pasaulio rankinio žvaigždėmis dalyvauti legendos atsisveikinimo rungtynėse. Su Micheliu teko rungtyniauti „Montpellier“ komandoje ir sutarėme labai gerai, nors mus skyrė daugiau negu dešimties metų skirtumas. Atsisveikinimo rungtynės vyko stadione po atviru dangumi. Prancūzai sako, kad jie pradeda žaisti rankinį ant žolės, todėl ir atsisveikinti su karjera nusprendė ten pat, kur ir pradėjo karjerą“, – sakė „Montpellier“ klube penkis sezonus žaidęs J. Truchanovičius.

Guigou atsisveikinimo rungtynes_2

Atsisveikinimo rungtynėse dalyvavo daugelis ryškiausių Prancūzijos rinktinės žvaigždžių, kartu su M. Guigou iškovojusių daugybę aukso medalių olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose. Ryškiausia žvaigždė – net tris kartus geriausiu pasaulio metų rankininku išrinktas ir geriausiu šio amžiaus rankininku laikomas Nikola Karabatičius.

Guigou atsisveikinimo rungtynes_3

„Atsisveikinti su legenda atvyko beveik visi buvę ir esami Prancūzijos rinktinės rankininkai, o tribūnose susirinko net keli tūkstančiai žiūrovų. Gaila, kad dėl traumos pats negalėjau žaisti, bet vien dalyvavimas tokiose rungtynėse su ryškiausiomis pasaulio rankinio žvaigždėmis paliko neišdildomą įspūdį“, – sakė sunkią kelio traumą besigydantis J. Truchanovičius.

Su Zaporižės „Motor“ klubu kontraktą turintis J. Truchanovičius po kelio traumos ir metų pradžioje atliktos operacijos jau treniruojasi individualiai bei tikisi šį sezoną prisidėti prie Ukrainos komandos.

Lietuvos rinktine_2

Varžybų rezultatai