Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyre – rekordinis komandų skaičius

2017-10-26

Spalio 27-29 dienomis Vilniuje rengiamas jau ketvirtasis tarptautinis Lietuvos rankinio patriarcho Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyras „Euloto taurė 2017″. Tris dienas vyksiančiose varžybose jėgas išbandys septynių šalių – Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos ir Lietuvos vaikinų bei merginų jaunių ir jaunučių rinktinės. Turnyre, kurio pagrindine rėmėja tapo loterijas organizuojanti bendrovė „Euloto“, rungtyniaus rekordinis komandų skaičius – dėl taurių kovos 16 komandų.

IMG_0851
2000 metais gimusių merginų grupėje žais Estijos, Lenkijos ir Lietuvos pirmoji bei antroji rinktinės, o 2002 metais gimusių merginų grupėje – Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos rankininkės.
2000 metais gimusių vaikinų grupėje jėgas išmėgins Estijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos rinktinės, o 2002 metais gimusių vaikinų grupėje rungtyniaus Baltarusijos, Estijos, Rumunijos ir Lietuvos komandos.
„Tauro“ sporto mokykloje (Žygio g. 46) penktadienį varžybos vyks nuo 13.30 val., šeštadienį – nuo 11.30 val., o sekmadienį – nuo 10.00 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) didžiojoje sporto salėje (Studentų g. 39) jaunieji rankininkai penktadienį rungtyniaus nuo 14.00 val., šeštadienį – nuo 12.00 val., o sekmadienį – nuo 9.30 val.
„Jau tradiciniu tapusiame turnyre šiemet rungtyniaus 16 komandų. Tai – vienas didžiausių jaunųjų rankininkų turnyrų Baltijos šalyse. Kai kuriose grupėse jau nebegalėjome priimti visų norinčių. Atvyksta stiprios Rumunijos, Lenkijos, Baltarusijos rinktinės, iš kurių yra ko pasimokyti. Norint tobulėti, būtina žaisti su stipriais varžovais. Pirmą kartą turnyre kovos Ukrainos atstovai. Laukia labai įdomios kovos“, – pažymėjo Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Donatas Pasvenskas.
LRF vadovo teigimu, kitais metais norisi išplėsti turnyro dalyvių geografiją. „Su kaimyninių šalių komandomis žaidžiame nuolat ir jų žaidimo braižas mums žinomas. Stengiamės kuo geriau surengti turnyrą ir norime, kad kitais metais į varžybas atvyktų Vakarų Europos komandų“, – sakė D. Pasvenskas.
Turnyro sumanytojas, Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos prezidentas Grigorijus Gutermanas pabrėžė, kad turnyras labai naudingas oficialioms varžyboms besirengiantiems jauniesiems mūsų šalies rankininkams. G. Gutermano teigimu, turnyre teisėjaus ir jauni, ir patyrę teisėjai. Tarp arbitrų bus ir aukščiausio rango tarptautinėse varžybose teisėjaujantys Vaidas Mažeika bei Mindaugas Gatelis.
Pirmajame ir antrajame J. Grinbergo atminimo turnyre dalyvavo penkių, o trečiajame – septynių šalių komandos. 2014 metais ir pernai varžybose rungtyniavo po 14, o 2015 metais – 12 rinktinių.

Janis Grinbergas – vienas Lietuvos rankinio pradininkų, rankinio ir krepšinio treneris, teisėjas, sporto darbuotojas, oficialus Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) atstovas olimpinėse žaidynėse Miunchene, Monrealyje, Maskvoje, Los Andžele, Seule, Barselonoje, Atlantoje ir Sidnėjuje, buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinis sekretorius, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas, garbės prezidentas. Jis buvo vadinamas Lietuvos rankinio tėvu. Liepojoje gimęs latvio ir lietuvės sūnus J. Grinbergas anapilin iškeliavo 2013 m. kovo 9 dieną.
Informaciją parengė Tomas Gaubys

Varžybų rezultatai