Jaunimo rinktinės pasirodymu patenkintas G.Paškevičius: vaikinai greitai suprato, ko iš jų noriu

2019-10-31

Lietuvos jaunių rinktinė savaitgalį startavo LRF I-osios lygos varžybose. Per trejas rungtynes Gintaro Paškevičiaus auklėtiniai iškovojo vieną pergalę bei patyrė dvi nesėkmes.

jauniai (1 of 17)

Pirmosiose rungtynėse jauniai 34:29 nugalėjo Vilniaus VHC „Smūgio – SM Tauro“ ekipą, vėliau 31:35 nusileido Kauno raj. SM „Garliava“ rankininkams bei 27:32 HC „Molėtams“.

Vyriausiasis komandos treneris Gintaras Paškevičius džiaugėsi tuo, kaip rinktinė pasirodė per tris draugiškas rungtynes.

„Vertinu rinktinės pasirodymą tikrai gerai. Turėjome tik vieną treniruotę prieš rungtynes. Sustatėme šiek tiek savo žaidimo kontūrus ir džiugina, kad ekipos lyderiai gana greitai suprato, ko iš jų noriu. Tikrai ne dažnai taip atsitinka. Ypatingai geros mums buvo pirmosios rungtynės, vėliau galbūt pritrūkome geresnio fizinio pasirengimo“, – kalbėjo treneris.

Kokie tikslai keliami komandai LRF I-ojoje lygoje?

Be abejo, kad pagrindinis tikslas yra ruoštis Europos čempionatui. Į pirmą etapą surinkome vienus žaidėjus, antrajame pasikviesime jau visai kitus, o trečiojo metu jau lipdysime pagrindą ir jo žaidimą. Labai gerai, kad turime tokias galimybes ištestuoti žaidėjus, pažiūrėti jų sugebėjimus tam tikrose situacijose. Sausio mėnesį turėsime jau ir draugišką turnyrą Latvijoje, kur galima bus matyti aiškesnius kontūrus.

Ar išryškėjo ekipos lyderiai?

Galima sakyti, kad taip. Gerai atrodė Rokas Palskys, broliai Aukštikalniai. Taip pat esu patenkintas ir visų vartininkų pasirodymu. Kiti žaidėjai taip pat atrodė gerai tik kai kuriems šiek tiek trūksta geresnio fizinio pasiruošimo. Techniniai žaidimo išpildymo elementai paliko tikrai gerą įspūdį. Kai kuriose pozicijose turime lyderius, bet reikia ieškoti dar ir pamainos jiems, kad rinktinė būtų gerai subalansuota. Taip pat kai kuriems žaidėjams gali tekti pakeisti savo įprastines pozicijas, kadangi pastebėjome, jog kitur jie gali duoti daugiau naudos.

Ką rinktinei duoda žaidimas LRF I-ojoje lygoje?

Esame žaidę jau 1996 metais gimusiais vaikinais tai tikrai naudos yra labai daug. Minimaliomis sąnaudomis gauname maksimalią naudą. Vietoj to, kad važiuotumėm žaisti draugiškų rungtynių kažkur į užsienį čia galime dirbti treniruotėse ir žaisti su vyrų komandomis.

Tai kad varžovais yra jau suaugę vyrai rinktinės negąsdina?

Čia yra didelis pliusas. Gerai, kad vaikinai jau pratinasi žaisti su vyrais. Svarbu, kad tas perėjimas nebūtų skausmingas. Keletas žaidėjų jau dabar pagal savo fizines savybes tikrai gali rungtyniauti ir su vyrais. Svarbu tik išvengti traumų.

Varžybų rezultatai