Jaunių rinktinės sužinojo savo varžovus Europos paplūdimio čempionate Lenkijoje

2019-03-15

Lietuvos vaikinų ir merginų U17 paplūdimio rankinio rinktinės sužinojo savo varžoves 2019-ųjų metų Europos pirmenybėse.

merginų džiaugsmas

Pirmą kartą tokiame čempionate besivaržysianti Lietuvos vaikinų rinktinė pateko į B grupę, kurioje be mūsų rinktinės dar žais Vokietijos, Portugalijos bei Nyderlandų nacionalinės komandos. Pirmajame Europos čempionate Lietuvos jaunių rinktinei vadovaus treneris Tomas Barysas. Viso vaikinų tarpe varžysis 15 stipriausių rinktinių, suskirstytų į keturias grupes, iš visos Europos.

Lietuvos merginų U17 rinktinė šiame čempionate pateko į B grupę, kurioje teks varžytis su viena stipriausių pasaulyje – Nyderlandų rinktine bei Ukrainos paplūdimio rankininkėmis. Viso merginų tarpe varžysis keturiolika rinktinių, suskirstytų į keturias grupes. Dviem metais vyresnės rankininkės pernai Europos čempionate liko devintos, o joms vadovavo Karolis Kaladinskas, kuris bus ir šios kartos rinktinės vyriausiasis treneris.

Merginų rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Kaladinskas įvertino ir savo komandos būsimas varžoves ir vaikinų laukiančius iššūkius: „Vertinant pagal U18 rinktines iš ankstesnio čempionato, tai Lietuvos vaikinams teko labai sudėtinga grupė su lyderiaujančiomis rinktinėmis ir prasibrauti į top-8 jiems bus labai sudėtinga užduotis, tačiau viskas įmanoma, nes paplūdimio rankinyje yra galimybės lygesnės nei salės rankinyje. Vertinant merginų pogrupį, tai galimybė prasibrauti tarp pajėgiausių 8 rinktinių yra labai reali. Dabar telieka tinkamai pasiruošti čempionatui.“

Vaikinų treneris Tomas Barysas teigė, jog jo auklėtiniams teko itin pajėgūs varžovai:“Grupė beprotiškai stipri! Kita vertus, pakliuvus į bet kurią kitą grupę varžovai būtų daugiau patirties ir tradicijų turinčios šalys negu mes. Tai visiška pradžių, pradžia mūsų vaikinų. Laimei turime merginų rinktinės trenerių, kurie turi patirties ir jau yra dalyvavę čempionatuose. Kartu vykdant pasiruošimą, tikimės padaryti viską, kiek leis mūsų galimybės. Žavu, kad paplūdimyje dažnai būna netikėtų rezultatų, formatas visiškai skiriasi nuo salės rankinio ir favoritai nebūtinai visada laimi.“

Abi Lietuvos jaunių paplūdimio rinktinės kovos Lenkijoje esančiame Stare Jablonki mieste birželio pabaigoje. Iš kiekvienos grupės į kitą etapą pateks į po dvi stipriausias komandas.  Praėjusiame U17 Europos čempionate merginų tarpe triumfavo Nyderlandų rinktinė, o vaikinų – Ispanijos rankininkai.

Varžybų rezultatai