Jaunučių žaidynes lietuvaitės baigs rungtynėmis su Estija

2018-07-05

Lietuvos merginų U16 rankinio rinktinė tęsia pasirodymą Europos jaunučių žaidynėse Švedijoje. Grupėje 4 vietą tarp 5 rinktinių užėmusios lietuvaitės paguodos kovose kol kas taip pat neblizga ir rytoj paskutinėse rungtynėse su Estija kausis dėl 17 – os vietos.

lietuvaitės švedijoj

Grupių etape lietuvaitės iškovojo vieną pergalę prieš Gruzijos rinktinę, tačiau patyrė pralaimėjimus prieš vengres, olandes ir Farerų salų merginas. Su viena pergale į paguodos grupę patekusi Lietuvos jaunučių rinktinei kol kas daug laimėjimų pasiekti nepavyko.

Trečiojoje grupėje žaidę mūsų merginos pirmajame mače susitiko su turnyro šeimininkėmis švedėmis. Visas rungtynes lygiai su varžovėmis žaidusios mūsų šalies rankininkės mačo pabaigoje paleido varžoves į priekį ir pralaimėjo rezultatu 28:21. Vėliau laukė susitikimas su galinga Norvegijos rinktine, kuriai nusileista 32:20, o paskutiniajame mače po labai atkaklios kovos 23:22 Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti ir italių pranašumą.

Paguodos kovose Lietuvos rinktinė gretose naudingumu išsiskiria Dominyka Andronik ir Silvija Mackonytė. Mače su Italija pastaroji pelnė net 12 įvarčių, norvegėms – 5 įvarčius, o švedėms taipogi 12. Visose rungtynėse S. Mackonytė buvo rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja.

Paskutiniajame mače lietuvių laukia akistata su Estija. Laimėjusi ekipa čempionate užims 17 – ąją vietą tarp  20 rinktinių. Čempionato didžiajame finale žais Prancūzija ir lietuves įveikusios Vengrijos rankininkės.

Varžybų rezultatai